ПолiтДумка

Насильство в соціальних мережах змушує підлітків боятися виходити на вулицю

26 ноября
09:50 2024

Велике дослідження дітей в Англії та Уельсі показало, що сотні тисяч підлітків бояться виходити на вулицю через насильство, яке вони бачать у своїх стрічках соціальних мереж.

Відповідно до дослідження, проведеного Молодіжним благодійним фондом (YEF) і переданого Guardian, кожному четвертому підлітку, який бачить насильство в реальному житті, включно з кулачними бійками, ножовими пораненнями та бандитськими зіткненнями, в Інтернеті автоматично показуються кліпи за допомогою алгоритмічних рекомендацій. . Лише незначна меншість активно шукала насильницький контент.

Згідно з опитуванням понад 10 000 підлітків віком від 13 до 17 років, TikTok є найімовірнішим місцем для підлітків, де можна зустріти насильницький контент у реальному житті, а за ним йде X. З весни наступного року мають набути чинності нові закони, згідно з якими технологічні компанії будуть оштрафовані, якщо вони не запровадять перевірку віку, щоб запобігти перегляду дітьми шкідливого або невідповідного віку контенту, включаючи серйозне насильство.

Вісім із 10 із тих, хто бачив зброю в роликах у соціальних мережах, сказали, що через це вони почуваються менш безпечними у своїй місцевості, а 68% – це приблизно 760 000 підлітків – сказали, що через це вони рідше виходять на вулицю. Кожна дев’ята дитина бачила в соціальних мережах ножі або мачете зомбі.

«Кожному, хто працює на Tiktok або X, повинно бути соромно, читаючи це», — сказав Джон Єйтс, виконавчий директор YEF. «Ти маєш відчувати себе винним… а потім перетворити це на дії та щось з цим зробити».

Jendaii Selassie, координатор соціальних дій благодійної організації Bringing Hope у Хендсворті, Бірмінгем, підтвердила ефект. Після серії поранень і стрілянини в місті одними вихідними нещодавно вона сказала: «Багато проблем, які виникають зараз, пов’язані з тим, що щось сталося в соціальних мережах… Вони живуть на цих пристроях і отримують від цього багато. Безумовно, це більше погано [ніж добре]».

За словами молодих людей, які беруть участь у благодійній організації, кліпи бійок і погонь, а також пісні, які вихваляються насильством, регулярно поширювалися в соціальних мережах, що посилювало занепокоєння підлітків, а також руйнувало гордість таким чином, що призводило до збільшення насильства.

Схоже, кількість насильства, яке бачать підлітки, значно перевищує реальний ризик насильства. Лише кожен 20-й підліток сказав, що має при собі зброю, але кожен третій бачив зброю в соціальних мережах.

Єйтс сказав: «У нас є реальна проблема з насильством у країні, але соціальні медіа роблять це ще страшнішим, ніж повинно бути, і погіршують ситуацію. І ви можете побачити [з опитування], що страх дітей призведе до того, що деякі діти частіше будуть носити ніж».

Менші, але все ще значні частки підлітків-користувачів Facebook, Snapchat і Instagram (33%-31%) також бачили насильницький контент.

За даними TikTok, понад 96% відео, які порушують заборону насильницьких погроз, пропагування насильства, підбурювання до насильства або пропаганди злочинної діяльності, видаляються до того, як про них повідомлять. Він сказав, що він обмежує потенційно неприйнятний контент для молодших користувачів, які також можуть увімкнути «обмежений режим». X не відповів на запит про коментар.

Отримані дані свідчать про те, що алгоритми соціальних мереж можуть самі спонукати деяких підлітків до справжнього насильства, причому вибірка, еквівалентна приблизно 330 000 молодих людей в Англії та Уельсі, заявили, що соціальні мережі зіграли роль у скоєнні ними насильницького інциденту.

Селассі сказав, що соціальні медіа допомогли зробити бандитське насильство частиною «культури», яка поширюється на більш заможні райони, а не є функцією бідності та злочинності всередині міста.

Згідно з опитуванням, чорношкірі хлопчики частіше бачили насильницький контент в Інтернеті (78%), а білі діти – рідше (69%). Діти з особливими освітніми потребами майже так само ймовірно стикалися з насильством, як і темношкірі хлопчики – на 10 процентних пунктів більше, ніж діти без ООП.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

«Це була помилка». Мільйон дописів з Bluesky вкрали для створення навчальних даних для ШІ

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!