ПолiтДумка

Мерц прокоментував можливість відправлення німецьких миротворців в Україну

29 декабря
17:46 2024

Німецькі миротворці можуть бути розміщені в Україні для підтримання перемир’я на підставі правового міжнародного мандату та за згоди Москви.

Про це заявив глава Християнсько-демократичного союзу Німеччини та кандидат на посаду канцлера на майбутніх виборах Фрідріх Мерц інформаційному агентству dpa, деякі тези з інтерв’ю наводить t-online, передає Укрінформ.

«Якщо буде мирна угода і якщо Україні потрібні гарантії для її забезпечення, то ми можемо обговорювати це лише за наявності ідеального мандату згідно з міжнародним правом. Наразі я цього не бачу», — сказав Мерц.

При цьому він зауважив, що «хотів би, щоб такий мандат існував у консенсусі з Росією, а не в конфлікті».

Мерц не став спекулювати на тему гарантій безпеки для України, окрім членства в НАТО, зазначивши, що «не може уявити собі, щоб щось йшло в цьому напрямку сьогодні», адже сторони ще дуже далекі від припинення вогню.

«Це все питання, які потрібно прояснити в найближчі кілька тижнів, можливо, місяців», — зауважив політик.

При цьому він вважає, що є спільне бажання якомога швидше відновити мир в Україні.

Читайте також: Штайнмаєр у різдвяній промові назвав дату розпуску Бундестагу

«Однак це не має бути продиктований мир. Це має бути мир з Україною, а не проти України. І, насамперед, це має бути мир, який також стосується нас», — сказав він.

Лідер консерваторів, який є у передвиборчий період об’єктом жорсткої критики з боку основного конкурента, канцлера Олафа Шольца, досить обережно висловився з приводу передачі Україні далекобійних ракет Taurus, чого активно вимагав, будучи в опозиції. Він лише зауважив, що ця зброя мала би стати «цеглинкою у відновлення миру в Україні», і нагадав, що щонайменше три країни, які вже поставили Україні подібні системи озброєнь — США, Франція та Велика Британія — не стали воюючою стороною в результаті цього. Водночас, він, як і Шольц, вважає неприпустимим, щоб Німеччина стала стороною війни в Україні.

Мерц очікує, що після інавгурації Дональда Трампа 20 січня новий президент різко змінить політику уряду США щодо України. Це може бути як відмова від підтримки Києва, так і навпаки рішення так озброїти Україну, «щоб росіяни відмовилися від війни».

Німеччина разом із Великою Британією, як важливим партнером по НАТО, мають розробити в ЄС стратегію власну щодо того, як вони будуть мати справу з можливими сценаріями з боку Америки після 20 січня, вважає Мерц.

На запитання, чи підтримає він у разі перемоги на виборах новий спеціальний фонд у бюджеті для фінансування допомоги Україні та підвищення обороноздатності, Мерц відповів негативно. Він виходить з того, що витрати повинні бути «профінансовані з поточного бюджету. Це неможливо зробити за рахунок додаткових боргів».

Мерц наголосив і на необхідності посилювати власну обороноздатність, нагадавши, що Росія веде гібридну війну і проти Європи. Про це свідчать і масові атаки на німецьку інфраструктуру, вплив на думку через соціальні мережі тощо. Ця гібридна війна з боку Росії також має припинитися, підкреслив він.

Як повідомлялось, позачергові вибори в Бундестаг мають відбутися в Німеччині 23 лютого 2025 року. Наразі лідером перегонів є блок християнських партій ХДС/ХСС, рейтинг якого коливається навколо 30 відсотків. У разі перемоги консерваторам доведеться шукати для формування уряду більшості партнерів, найбільш вірогідними з яких є нині правляча партія СДПН.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

ШІ показав, який вигляд матиме Бахмут після відбудови

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!