ПолiтДумка

Міноборони підготувало три варіанти законопроєкту про демобілізацію — депутат

14 января
17:19 2025

Наразі Міністерство оборони напрацювало три варіанти так званого законопроєкту про демобілізацію. Вони передбачають можливість довготривалої ротації або лікування для військових, яке може тривати від трьох до п’яти місяців.

Про це в коментарі Укрінформу повідомив народний депутат, член комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Федієнко.

«Представники комітету нацбезпеки були в Міністерстві оборони, де заслухали пропозиції щодо так званого законопроєкту про демобілізацію», — поінформував він.

Депутат зауважив, що жоден з цих законопроєктів не містить безпосередньо термін «демобілізація».

«Автори передбачають в ньому ротацію, лікування, які мають достатньо довготривалі терміни: три-чотири-п’ять місяців», — повідомив Федієнко.

Політик також розповів, що наразі Міноборони напрацювало три версії законопроєкту, «але станом на сьогодні жоден з них не потрапив до комітету на обговорення».

Читайте також: У Міноборони заявили, що законопроєкт про демобілізацію вже розроблений урядом

«Не дивлячись на те, що керівництво Міністерства оборони зазначило, що їм потрібно ще три місяці на розробку чи удосконалення певних механізмів, ми чекаємо від уряду надходження законопроєкту до парламенту. Нагадаю, що Кабмін мав подати цей документ вже давно, згідно з діючим законодавством ще до 18 грудня 2024 року. Аби якимось чином пришвидшити цей процес, ми, парламентарії, намагаємося їх стимулювати», — зауважив Федієнко.

Як повідомляв Укрінформ, 11 квітня Верховна Рада ухвалила закон про мобілізацію. Законодавчу ініціативу підтримали 283 народні депутати.

Ухваленим законом Верховна Рада зобовʼязала уряд (Міністерство оборони) напрацювати впродовж восьми місяців законопроєкт про демобілізацію.

До 18 грудня МОУ мав підготувати відповідний проєкт закону.

10 січня перший заступник міністра оборони України, генерал-лейтенант Іван Гаврилюк повідомив, що проєкт закону про демобілізацію час дії воєнного стану вже розроблений урядом та готовий до подання у Верховну Раду, проте потрібно напрацювати ряд механізмів для заміщення тієї великої кількості людей, які підпадуть під дію закону.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Шмигаль обговорив зі спікеркою Латвії навчання українських військових і підтримку ОПК

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!