Західну Україну накрила рідкісна піщана буря: у Мережі з’явилося відео стихії
Піщана буря — рідкісне природне явище, яке зустріти в Україні можна не так вже й часто. Трапляється воно у результаті змін клімату, повітряної ерозії грунтів, зниження рівня грунтових вод. У неділю, 2 серпня, місцеві жителі Мукачева зняли на відео мініторнадо з піску, яке розбушувалося біля автобусної станції. Видовище вражаюче і лякаюче одночасно.
Люди в коментарях зазначили, що давно не бачили такої потужної бурі на Закарпатті. Як правило, піщані і пилові бурі зазвичай відбуваються, коли сильні вітри піднімають велику кількість піску і пилу з оголених сухих грунтів в атмосферу. Пил, що переноситься по повітрю, представляє серйозну загрозу для здоров'я людини. Частинки розміром більше 10 мкм можуть пошкоджувати зовнішні органи, викликаючи, в основному, роздратування шкіри і очей, кон'юнктивіт і підвищений ризик виникнення очної інфекції.
На Закарпатті бурі і смерч — не рідкість. У регіоні часто спостерігаються сильні вітри і стихія дає про себе знати, залишаючи непоправні наслідки.
У середині липня в Карпатах на одній з вершин утворився смерч, який вдалося зняти місцевим туристам. Стихія обрушилася на один з гірських районів, розташованих на території Івано-Франківської області — поблизу кордону між Івано-Франківщиною та Закарпаттям. Цього року торнадо в регіоні особливо почастішали, що може свідчити про незворотні зміни клімату.