Не розрахували дозу: Олексій Навальний мав померти від отрути, але щось пішло не так
У випадку з отруєнням Олексія Навального, втім, як і в багатьох інших випадках з використанням отрут, дуже непросто розрахувати "правильну" дозу отруйної речовини. Тому не дивно, що отруйники політика прорахувалися. Своїми знаннями в мистецтві отруєння поділився з виданням echo.msk.ru учений-хімік Борис Жуйков.
За словами вченого, вибрати "правильну" дозу для отруєння — доволі складне завдання. Можна навіть сказати — нерозв'язне. Звичайно, якщо діяти грубо, то людині можна підмішати "кінську" дозу отрути, і вона напевно швидко помре. Але при цьому і виявити отруту при розтині не становитиме труднощів.
Однак в усі епохи, іще з часів французьких королів, вправні отруйники розправлялися зі своїми жертвами так, щоб і жертви не стало, і ніяких слідів отрути не залишилося. Правда, за часів Середньовіччя не було таких лабораторій, як сьогодні.
Втім, Борис Жуйков стверджує, що в Омську і тепер немає такої лабораторії, яка могла б встановити дозу отрути, отриману жертвою.
Є також нюанси і в тому, наскільки оперативно спрацюють медики і як швидко введуть отруєному антидот — атропін. У випадку з Навальним потрібно подякувати омським лікарям швидкої допомоги, які відразу поставили вірний діагноз і ввели йому атропін. Та й у лікарні швидкої допомоги теж спочатку йому вводили антидот. Це і врятувало життя опозиційного політика.
"Важко було вгадати, коли буде введений антидот атропін. Очевидно, що діяли з міркування "вже як вийде ". І смерть, і просто важке отруєння були цілком можливі", — висловив свої міркування Жуйков.
Нагадаємо, прес-секретар Олексія Навального Кіра Ярмиш розповіла, як розвивалися події в літаку, яким вони летіли із Томська в Москву, і в якому Олексію Навальному стало погано. Вона каже, що політик став почуватися зле вже хвилин через п'ять після зльоту.