Геолокацію в смартфоні краще вимкнути, якщо ви не хочете потрапити під тотальне стеження
Геолокація на телефоні — це, виявляється, не тільки спосіб визначити, де ви знаходитесь, це ще і вичерпна інформація про те, чому ви надаєте перевагу. Отже, якщо ви хочете бодай трохи зберегти своє приватне життя недоторканним, то функцію геолокації на телефоні краще відключити, вважає експерт платформи НАФД "Цифровий громадянин" Володимир Гриценко.
Експерт пояснив, що за допомогою геолокації можна зібрати відомості не тільки про місцезнаходження користувача смартфона, але й про його життєві переваги і смакові пристрасті. Можна також зрозуміти, чим він захоплюється, що має намір купити, куди хоче відправитись у подорож і навіть яка його сексуальна орієнтація.
Виявляється, зазвичай до геолокації мають доступ різні додатки, якими ми користуємося. Вони обмінюються між собою інформацією про наші запити і, відповідно, внаслідок цього виходить більш-менш цілісна картина про особу власника смартфона.
В основному, це, звичайно, робиться для того, щоб сформувати список наших рекламних переваг і "підсунути" потрібну рекламу, яка нас може зацікавити.
"Додатки обмінюються інформацією з рекламними уподобаннями користувача, які формуються, виходячи з інформації з різних джерел, і геолокація в їхньому числі", — пояснив Гриценко.
Тому, якщо ви не хочете настирливої реклами, можете обмежити різним програмам доступ до геолокації. Якщо ж геолокацію вимкнути повністю, то зарядки акумулятора вам вистачить на більш тривалий час.
Правда, у вимкненні цього сервісу закладений і певний ризик. Якщо, наприклад, вас везуть у невідомому напрямку в багажнику чужого автомобіля — із ввімкненою геолокацією у вас залишається шанс, що або поліція, або ваші близькі зможуть простежити вашу траєкторію руху. Втім, нехай краще до цього не доходить.
Нагадаємо, контролювати українців, які перебувають під час карантину на самоізоляції, також можна з функцією геолокації.