ПолiтДумка

Як зберегти зір під час роботи за комп'ютером: корисні поради

24 сентября
22:10 2020

Правильна відстань між комп’ютером та користувачем, а також відвідування офтальмолога надовше збереже якість вашого зору.

Кожна друга професія сьогодні пов'язана із роботою за комп’ютером. Працівники закладів освіти, у зв`язку з карантином, теж частково перейшли на онлайн-навчання та дистанційку. Під час тривалої роботи за комп'ютером очі вимагають особливого догляду. Ретельний щоденний догляд за очима допоможе зберегти хороший зір і запобігти виникненню багатьох ускладнень, пов'язаних з перенапруженням очей. При виконанні елементарних правил можна якомога довше утримувати очі здоровішими.

Пропонуємо ознайомитися з корисними порадами, які допоможуть зберегти зір.

Якісне освітлення та яскравий монітор.

Важливе значення має яскравість монітору. Екран не повинен бути яскравішим, ніж освітлення довкола. Проблема яскравого монітора в тому, що навіть нові та сучасні моделі з часом починають мерехтіти та стають менш яскравими. Це мерехтіння має негативний вплив: воно може викликати свербіж в очах, головний біль, запаморочення чи відчуття втоми, що шкідливо впливає на загальний стан людини. На щастя, останні кілька років виробники стали боротися з цією проблемою, випускаючи все більше моніторів з технологією Flicker-Free.

Правильна відстань між комп'ютером та користувачем.

Важливо дотримуватися правильної дистанції між вами та комп'ютером. Недостатньо просто придбати монітор, який підтримує функції зменшення навантаження на зір, слід ще й правильно його розмістити. Хибною є думка, що екран потрібно встановлювати максимально далеко від очей. За часів старих ЕЛТ-моніторів це було вірно, але не зараз. Слід розташовувати монітор на комфортній відстані так, щоб не доводилось мружитися, вдивляючись в дрібний шрифт.

Періодичне відвідування лікаря-окуліста.

При роботі за ПК чи ноутбуком наші очі є головним показником комфорту. Коли ви регулярно відчуваєте певний дискомфорт (сухість в очах, свербіж, сльози) під час роботи, зверніться до лікаря-окуліста. В разі якщо патологічних відхилень немає, то потрібно змінити робоче місце: пересісти ближче до вікна, підкоригувати освітлення в кімнаті, вручну налаштувати або, можливо, навіть повністю замінити монітор.

Виділення часу для релаксу.

Тривале напруження очей, робота перед екраном понад 3 години на день можуть викликати сухість слизової оболонки ока та головний біль.Також довга робота за комп'ютером збільшує ризик таких очних захворювань як міопія (короткозорість), далекозорість, глаукома. Очам потрібна перерва і якщо дозувати навантаження з відпочинком, самопочуття буде кращим. Раз на дві години варто вставати з-за столу та влаштовувати відпочинок хоча б на 15 хвилин. Частіше кліпайте, таким чином очі будуть довше залишатися зволоженими, також намагайтесь кожні пів години закривати їх на кілька хвилин та дивитись вдалину.

Оскільки ми не можемо повністю відмовитись від використання комп'ютера, дотримуйтесь даних порад щодня. Виконуючи ці прості правила, можна домогтися гарних результатів для збереження зору та для загального самопочуття. Звичайно, це далеко не всі фактори, які допоможуть зберігати зір, але дотримуючись їх, ви зможете уникнути багатьох ускладнень пов'язаних з перенапруженням очей.

Источник: vseosvita.ua


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

В Україні стали усвідомлювати, що Telegram є сплячим агентом росіян

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!