американський стартап запустив першу дешеву ракету на біопаливі
Американський космічний стартап bluShift Aerospace провів перший успішний запуск ракети-носія Stardust 1.0, що працює на біопаливі. Про це повідомляє Forbes з посиланням на Space.com.
Stardust 1.0 – надлегка ракета висотою близько шести метрів і вагою 250 кг. Вона може підняти до 8 кг корисної ваги. Під час випробувань на колишньому військовому полігоні в штаті Мен ракета-носій піднялася на 1219 м, після чого випустила парашут і цілою повернулася на землю.
«Все пройшло чудово. Вона приземлилася саме там, де ми сподівалися. Краще і бути не могло», – сказав журналістам керівник bluShift Саша Дері після успішного запуску. За його словами, біопаливо може працювати не гірше, а в деяких випадках і краще за традиційні види ракетного палива.
«Біопаливо знижує вартість доставки кілограма вантажу на орбіту і абсолютно нетоксичне, що краще для екології планети», – зазначив Дері в розмові з BBC.
Ракета bluShift не вимагає високотехнологічної інфраструктури та дешевша в експлуатації, тому може зробити доставку вантажів на орбіту більш доступною для невеликих компаній, дослідників і студентів.
«Зараз є космічні товарні потяги, такі як ракети SpaceX і ULA (спільне підприємство Boeing і Lockheed Martin), є космічні автобуси – ракети середнього розміру. Вони виводять на орбіту тисячі кілограмів. Але немає служби космічних запусків, що дозволяє відправити в космос один або два вантажі. Немає космічного Uber. Ми хочемо стати таким Uber для космосу», – розповів керівник стартапу.
Для цього компанія планує розробити дві більші суборбітальні ракети Stardust 2.0 і Starless Rogue. Вони зможуть доставляти в космос невеликі вантажі вартістю до $300 000. Стартап також планує створити ракету Red Dwarf, яка зможе доставити на орбіту вантажі до 30 кг по $60 000 за кілограм.
Источник: mind.ua