Комітет рекомендує Раді підтримати законопроєкт про основи національного спротиву
Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує парламенту ухвалити в першому читанні президентський законопроєкт «Про основи національного спротиву» (№5557).
Як передає Укрінформ із посиланням на пресслужбу Комітету ВР, відповідне рішення було ухвалено на засіданні 9 червня.
«За результатами розгляду проєкту закону про основи національного спротиву (№ 5557) та проєкту закону про внесення зміни до статті 1 Закону України «Про чисельність Збройних сил України» щодо збільшення чисельності Збройних сил України у зв’язку із прийняттям Закону «Про основи національного спротиву» (№ 5558) Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду у першому читанні прийняти законопроєкти за основу», – йдеться в повідомленні.
Голова Комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич підкреслив, що президентський законопроєкт № 5557 передбачає розбудову потужної територіальної оборони та створення руху опору, які разом із підготовкою громадян України до захисту держави сформують систему національного спротиву.
Очолить територіальну оборону Президент як Верховний головнокомандувач, а керуватиме її діяльністю головнокомандувач ЗСУ через командувача військ територіальної оборони.
Територіальна оборона вестиметься по всій території України поза межами бойових дій, а рух опору – на можливій тимчасово окупованій території.
«Це суттєво посилить обороноздатність, а потенційний агресор знатиме, що у кожній області та районі є організовані підрозділи, які будь-коли готові дати відсіч», – переконаний Завітневич.
Як повідомляв Укрінформ, 25 травня Президент України Володимир Зеленський подав на розгляд Верховної Ради законопроєкти №5557 «Про основи національного спротиву» та №5558 «Про внесення зміни до статті 1 Закону України «Про чисельність Збройних сил України» щодо збільшення чисельності Збройних сил України у зв’язку із прийняттям Закону «Про основи національного спротиву».