ПолiтДумка

Законопроєкт про перехідний період в ОРДЛО направили до Венеційської комісії — Резніков

10 июля
01:01 2021

Законопроєкт про перехідний період на тимчасово окупованих територіях направлений до Європейської комісії «За демократію через право» (Венеційської комісії) для отримання експертного висновку.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України

2 червня 2021 року Президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки «Про деякі питання активізації процесу мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях».

Згідно з документом, Уряд протягом двох місяців має підготувати законопроєкти про впровадження на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей правосуддя (юстиції) перехідного періоду та внести їх у встановленому порядку на розгляд Верховної Ради.

Читайте також: Закон про скасування вільної економічної зони «Крим» пішов на підпис Президенту

4 червня 2021 року Віцепрем’єр-міністр України — Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков направив урядовий проєкт Закону України «Про засади державної політики перехідного періоду» до Венеційської комісії для отримання експертного висновку.

«У середу, 7 липня, Комісія отримала наш запит, про що і повідомила на своєму сайті. Очікується, що експерти підготують проєкт висновку, який буде затверджений на наступній пленарній сесії Венеційської комісії у жовтні 2021 року. Наш законопроєкт є першим із пакета законодавчих ініціатив, які мають на меті забезпечити деокупацію та безпечну реінтеграцію тимчасово окупованих територій України та наших громадян, які наразі вимушено проживають в тимчасовій окупації», — наголосив Резніков.

Законопроєкт пропонує розподілення регулювання на конфліктний та постконфліктний періоди, що дозволить визначити певний алгоритм дій держави під час реінтеграції тимчасово окупованих територій та їхніх мешканців.

Читайте також: «Слуги» підтримають «судові» законопроєкти з рекомендаціями Венеційської комісії – Корнієнко

Окрім цього законопроєкт пропонує: запровадити елементи перехідної юстиції; окреслити засади відновлення правосуддя на деокупованих територіях; встановити інститут конвалідації правочинів; створити передумови для формування кадрових резервів державних службовців та поліцейських для роботи на деокупованих територіях; визначити особливості монетарної політики під час перехідного періоду.

Також законопроєкт передбачає втрату чинності низкою законів та постанов, що стосуються статусу тимчасово окупованих територій, а також щодо Автономної Республіки Крим напередодні здобуття незалежності України та у перші роки після цього, які вже реалізовані.

Окрім того, законопроєкт пропонує визначення термінології, яка має бути єдиною для всього законодавства.

«Це як нові, так і вдосконалені терміни: окупаційні сили та окупаційні адміністрації РФ, політико-дипломатичні та санкційні заходи, тимчасова окупація, деокупація, деокуповані території, реінтеграція тимчасово окупованих (деокупованих) територій та їхніх мешканців, сталий мир тощо. Крім цього, пропонується принципово нове визначення держави-агресора, держави-окупанта, і цей статус на рівні закону закріплюється за Російською Федерацією», — зазначили у Мінреінтеграції.

Читайте також: У Мінреінтеграції прокоментували реакцію РФ на закон про корінні народи

Як повідомляв Укрінформ, 7 червня Резніков поінформував Комісію НАТО про безпекову ситуацію на сході України та поблизу окупованого Криму.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

До Дія.City у 2024 році приєдналося 880 нових резидентів

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!