Кулеба – про Nord Stream 2: Угода США та Німеччини — це ще не кінець історії
Досягнення угоди між США і Німеччиною щодо «Північного потоку-2» не означає, що Україна припинить введенню його в експлуатацію та не боротиметься за поширення на газопровід норм Третього енергопакету ЄС.
Як повідомляє кореспондент Укрініформу, про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час прямого включення в ході візиту на схід України разом з угорським колегою Петером Сійярто.
«Щодо «Північного потоку-2″, то гра вчора не завершилася, а просто з основного часу була переведена в овертайм. Але у нас ще є два тайми, а якщо треба (буде — ред.), то і серія післяматчевих пенальті для того, щоб максимально захистити національні інтереси України. Тому не треба розцінювати німецько-американську заяву як кінець історії», — сказав Кулеба.
Він додав, що попереду ще дуже багато речей, зокрема, сертифікація «Північного потоку-2» і страхування «Північного потоку-2».
«І головне – дуже багато питань щодо того, як виконуватимуться ті речі, які записані у вчорашній німецько-американській заяві», — зауважив глава української дипломатії.
У цьому контексті Кулеба акцентував, що вчора Україна не лише виступила з політичною оцінкою заяви США та Німеччини, а й зробила чіткий юридичний крок, ініціювавши відповідно до Угоди про асоціацію консультації з ЄС.
«Ми поставимо запитання, по-перше, яким чином наші партнери бачать імплементацію цих домовленостей, щоб вони не ослаблювали енергетичну безпеку України і Центральної Європи загалом. По-друге, вчорашня німецько-американська заява не вирішує питання безпеки України, яка безпосередньо страждає від запуску «Північного потоку-2″… По-третє – яким чином «Північний потік -2″ буде заведений під дію Третього енергетичного пакету ЄС», — поінформував міністр.
Він додав, що є також багато інших питань, про які потрібно говорити.
«Ми маємо провести ці консультації, щоб чітко встановити, чи є ознаки порушення «Північним потоком-2″ права ЄС і принципу солідарності, який діє в ЄС і відповідної норми Угоди про асоціацію», — зазначив Кулеба.
Як повідомляв Укрінформ, між адміністрацією Джо Байдена та урядом Ангели Меркель укладено угоду щодо «Північного потоку — 2», яка дозволяє добудову газопроводу в обмін на гарантії безпеки Європи.