Зв’язок корупції з ожирінням політиків: назвали лауреатів Шнобелівської премії-2021
У Гарварді 9 вересня відбулася цьогорічна церемонія нагородження вчених жартівливою Шнобелівською премією, яка через пандемію проходила в онлайн-режимі.
Як передає Укрінформ, про це йдеться на сайті цієї премії.
Як зазначається, премії були вручені «за дослідження та досягнення, які спочатку змушують сміятися, а потім – задуматися».
Переможцям цієї унікальної премії було вручено приз – паперову шестірню, яку вони мають самі зібрати з роздруківки, а також «грошову винагороду» у вигляді банкноти в 10 трильйонів зімбабвійських доларів, яка давно вийшла з обігу.
Так, у сфері біології премію отримала вчена, що аналізувала, як змінюється нявкання, пирхання, муркотіння і інші способи «спілкування» кішок з людьми.
Премію з екології присуджено групі вчених за використання генетичного аналізу для виявлення різних видів бактерій, які живуть у викинутій жувальній гумці, що прилипла до тротуару.
А ось лауреатами з хімії стали вчені, який проводили аналіз повітря в кінотеатрах, щоб перевірити, як на запах, залишений глядачами, впливає показане в фільмах насильство, антисоціальна поведінка, використання ненормативної лексики та вживання наркотиків.
Премія в галузі економіки пішла дослідникам, які шукали зв’язок між корупцією в країні і ступенем ожиріння політиків.
У медицині перемогла група вчених, які продемонстрували, що оргазм може бути настільки ж ефективним для поліпшення носового дихання, як і протинабрякові ліки.
Премію миру отримали вчені за перевірку гіпотези про те, що люди стали носити бороди, щоб пом’якшити ефективність від ударів по обличчю.
У сфері фізики премія дісталася дослідникам, які провели експеримент, щоби з’ясувати, чому пішоходи не стикаються постійно з іншими пішоходами.
А в галузі кінетики перемогу здобули вчені, які з’ясовували, чому пішоходи іноді таки стикаються з іншими пішоходами.
Лауреатами в області ентомології стали науковці, які досліджували нові методи боротьби з тарганами на підводних човнах.
Приз в категорії «транспорт» отримали вчені, які вивчали вплив транспортування носорогів верх ногами на їхній організм.
Як відомо, Шнобелівська премія – це пародія на престижну міжнародну нагороду, Нобелівську премію. Назва премії походить від англійського слова ignoble, тобто негідний. Українською її також іноді називають «Антинобелівська премія».