ПолiтДумка

Моніторинг олігархів: політолог пояснив, що визначити найскладніше

18 сентября
22:16 2021

Упровадження спеціальної інформаційно-аналітичної системи моніторингу олігархів та рішення профільного комітету Верховної Ради рекомендувати ухвалити законопроєкт про олігахів у другому читанні засвідчує налаштованість української влади реалізувати процес деолігархізації.

Таку думку в ефірі телеканалу «Дом» висловив політолог Володимир Фесенко, передає Укрінформ.

«Ось два індикатори того, що влада, Президент, РНБО всерйоз готуються до затвердження цього законопроєкту. По-перше, вже є рішення профільного парламентського комітету… Ну, і, звісно, найсерйозніша новина — інформація РНБО після вчорашнього засідання про те, що з’явилася ось така інформаційно-аналітична система. Це, до речі, спростовує дуже незрозумілу версію, яку поширюють противники проєкту, що, мовляв, закон порожній, що він ні на що не розрахований, жодної серйозної загрози (для олігархів — ред.) не становить, що це імітація. А ми бачимо, що це не імітація, що триває дуже серйозна підготовка», — зазначив Фесенко.

Читайте також: У законопроєкті про олігархів уточнили критерії внесення до реєстру – Веніславський

Він переконаний, що інформаційно-аналітична система необхідна, щоби закон реально працював, щоби не було суб’єктивності. Тепер потрібно відстежити її ефективність на практиці.

«По-перше, оцінка ресурсів економічних тих людей, які можуть бути претендентами або вже є фігурантами цього реєстру олігархів. Крім того, оцінюватиметься їхня прив’язка до політичних сил: є чи не є вони депутатами або Верховної Ради, або місцевих рад, чи обіймають ті чи інші посади у державній системі, а також участь у фінансуванні, й, звісно, наявність засобу масової інформації», — сказав політолог.

На його думку, найскладнішим буде визначити ступінь монополізації економічними структурами олігархів тих чи інших галузей, що також передбачено законопроєктом.

Читайте також: Разумков назвав нереальною пропозицію розглянути закон про олігархів 23 вересня

За словами Фесенка, рішення профільного комітету та заява секретаря РНБО засвідчують, що «законопроєкт про олігархів — це серйозно». «Ми бачимо, що підготовка відбувається. Законопроєкт розглядатимуть. Наступного пленарного тижня або пізніше — вже питання тактики. Але все серйозно», — сказав він.

Політолог нагадав, що у першому читанні законопроєкт підтримали 275 народних депутатів, тож шанси на його затвердження є.

«…Абсолютна більшість депутатів «Слуги народу» підтримують цей законопроєкт. Крім того, підтримала низка депутатів від інших фракцій і депутатських груп. Тому запас голосів є», — зауважив Фесенко.

Водночас, на його думку, якщо законопроєкт про олігархів не ухвалять у другому читанні, Президент Володимир Зеленський може винести питання про реалізацію цієї ініціативи на всенародний референдум.

Читайте також: До реєстру олігархів можуть потрапити представники середнього бізнесу — Денісова

«Президент може реалізувати те, що він обіцяв — звернутися до народу. Тобто винести цю тему підтримки закону про олігархів на всенародний референдум… Я такого сценарію не виключаю», — сказав політолог.

За його словами, ще до появи цього законопроєкту деолігархізація в Україні активно обговорювалася, зустрічаючи як прихильників, так і противників.

«Залишилися санкції проти окремих олігархів, особливо — пов’язаних із Росією. Але коли з’явився сам законопроєкт, звісно, це викликало жваву дискусію. А зараз, коли справа наближається до утвердження законопроєкту, до другого читання, є опір. Ми бачимо ініціативу у направленні цього законопроєкту до Венеційської комісії і спроби заблокувати, або обкласти цей законопроєкт тисячею поправок. Це теж показник опору», — вважає Фесенко.

Читайте також: Малюська вважає, що розгляд законопроєкту про олігархів затягують до виборів Ради

Як повідомлялося, 17 вересня секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що апарат РНБО створив систему моніторингу людей, які підпадуть під закон про олігархів після його ухвалення Верховною Радою. Система готова до застосування.

Того ж дня Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендував парламенту ухвалити у другому читанні законопроєкт №5599 «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)».

У першому читанні документ був ухвалений 1 липня.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Взаємодія Гутерреша з особами, які мають ордер на арешт МКС, можливий у виняткових випадках — Кислиця

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!