Tesla повинна заплатити 137 мільйонів доларів колишньому працівнику через расизм на робочому місці
Федеральний суд Сан-Франциско постановив, що компанія Tesla повинна виплатити колишньому працівнику Оуену Діас близько 137 мільйонів доларів після того, як він пережив расистські образи на робочому місці.
Источник: avtodream.org
Такий великий штраф компанія виплатить уперше.
Про це заявили його адвокати, передає CNBC.
Суд присяжних присудив більше, ніж просили адвокати. В результаті Tesla має виплатити 130 мільйонів доларів штрафу та 6,9 мільйона доларів за моральну шкоду.
Діас, колишній контрактний робітник, який був найнятий в компанію Ілона Маска з виробництва електромобілів через кадрове агентство у 2015 році. У компанії він зіткнувся з ворожим робочим середовищем, в якому, як він сказав суду, колеги використовували епітети, щоб образити його та інших темношкірих робітників. За його словами, вони казали йому «повертатися в Африку» та залишили расистські графіті в туалетах і расистський малюнок на робочому місці.
За словами адвокатів Діаса, справа змогла виграти у суді лише через те, що їхній підзахисний не підписав один з обов’язкових документів Tesla про обов’язковий арбітраж. Компанія використовує його, щоб змусити співробітників розв’язувати проблеми за зачиненими дверима, а не у відкритому суді.
Фонд соціального впливу з Окленда стурбований тим, що обов’язковий арбітраж може дозволити і приховати сексуальні домагання і расистську дискримінацію у стінах Tesla, що в кінцевому підсумку завдасть шкоди співробітникам, підірве моральний дух і продуктивність, а також знизить чистий прибуток.
У Tesla після вироку суду зазначили, що проблема расизму у компанії не така серйозна, як описав Діас.
«Крім пана Діаса, ще три свідки (всі співробітники, які не є контрактниками Tesla) сказали в суді, що вони регулярно чули образи на расовому підґрунті. Хоча всі вони погодилися з тим, що використання расистських слів недоречне на робочому місці, вони також погодилися з тим, що більшу частину часу вони вважали, що такі слова використовуються «дружньо» і зазвичай афроамериканськими колегами», — йдеться у заяві.
Читайте також: ТОП-10 популярних у українців за вересень автомобілів
Але зазначається, що з 2016 року, коли Діас звільнив, компанія активніше почала боротися з дискримінацією на робочому місці.