Закон про олігархів зустрів найбільшу протидію за всю каденцію Ради – Веніславський
Закон про деолігархізацію відчуває найбільший опір за всю історію IX скликання Верховної Ради.
Про це у програмі «Украина на самом деле» телеканалу «Дом» заявив представник Президента у Конституційному Суді України, народний депутат від «Слуги народу» Федір Веніславський, передає Укрінформ.
Протидія, з якою зіткнулася ініціатива Президента, доводить, що закон Україні необхідний, переконаний народний депутат.
«Ухвалення цього закону за всю історію нашого скликання Верховної Ради України, напевно, відчувало найбільший рівень протидії та дискредитації на всіх рівнях. А це означає, що це правильний закон, який точно заважатиме жити олігархам, заважаючи їм паразитувати на державі. І за деякий час, я думаю, 5-10 років, громадяни України навіть не знатимуть, хто такі олігархи», — сказав представник Президента у КСУ.
Він нагадав, що документ не спрямований проти конкретного кола осіб, а містить ознаки визначення олігархів, виявлення яких запускає дію цього закону.
«Якщо людина відповідатиме низці критеріїв, тобто матиме монополію на певному ринку, вплив на ЗМІ, займатиметься політикою, і її сукупний стан буде 2 або 3 млрд грн, то вона потрапить до цього переліку олігархів. І змушена буде вчинити ті дії, які цей закон передбачає: або позбутися монополії, або позбутися впливу на ЗМІ тощо. Тобто в будь-якому разі цей закон діятиме безадресно. Він діятиме щодо невизначеного кола осіб», — зазначив Веніславський.
Як повідомлялося, 23 вересня Верховна Рада ухвалила закон № 5599 «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)».
У середу, 3 листопада, народні депутати проголосували за усунення неузгодженостей у законі про олігархів і доручили Голові ВР Руслану Стефанчуку невідкладно підписати його.