Київ увійшов до 50 найкращих світових екосистем для стартапів
Столиця України посіла 48 місце серед найкращих світових стартап-екосистем — за версією Global Startup Ecosystem Index від StartupBlink, де розглядалися 1000 міст.
Як повідомляє websummit.com, Київ випередив у рейтингу багато європейських міст, включаючи Дублін, Мілан, Цюріх і Копенгаген.
Звіт Startup Ecosystem 2021 назвав Київ особливо сильним центром для стартапів у царині програмного забезпечення і даних, маркетингу і продажів, а також харчових технологій. У цих трьох секторах в столиці України вже працюють понад 250 компаній.
Про непересічні перспективи свідчать і дані Національного банку України: у 2020 році експорт інформаційних технологій країни зріс на 20,4 відсотка. Це збільшення на 853 мільйони доларів США в порівнянні з аналогічним періодом минулого року привело до того, що загальний річний експорт програмного забезпечення та інших продуктів IT-індустрії вперше перевищив позначку в 5 млрд доларів США.
За даними Української технологічної екосистеми, IT-сектор країни зростає в п’ять разів швидше, ніж в середньому по світу (4-6 відсотків). Тут розмітилися 5000 ІТ-компаній, в яких працює 250 тисяч розробників.
Якщо говорити про сектор стартапів, то згідно з оглядом 360 Tech Ecosystem Overview, в Україні налічується близько 1700 компаній, що виробляють технологічні продукти, і 533 сервісні компанії. Більшість з них розташовані в Києві.
Хоча 2020 рік був тяжким для багатьох галузей, технологічний сектор в Україні набирає обертів. Згідно з щорічним оглядом української індустрії технологічних інвестицій AVentures Capital, в українські або засновані в Україні технологічні компанії було інвестовано 571 млн доларів США, що стало рекордним показником. Це була комбінація венчурного і приватного капіталу разом узятих.
В Україні є технологічні “єдинороги” (компанії з оцінкою 1 млрд доларів США). До них відносяться Grammarly, GitLab, People.ai, Firefly Aerospace, airSlate. Також є кілька зарубіжних єдинорогів з українським корінням: BitFury, Revolut і PandaDoc.
Источник: news.finance.ua