Лідери ЄС обговорять нарощування російських військ біля кордону України – Боррель
Ситуація щодо нарощування російських військ біля кордону України залишається високо в порядку денному Євросоюзу і буде обговорена на засіданні Європейської ради у четвер.
Про це заявив високий представник ЄС Жозеп Боррель на пресконференції за підсумками Ради міністрів ЄС із закордонних справ, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Всі міністри були дуже чіткі сьогодні: будь-яка агресія проти України потягне за собою політичні наслідки та дуже високу економічну ціну для Росії. Ми проводимо тісну координацію з нашими трансатлантичними, близькими по духу партнерами. Вчора на засіданні (міністрів) Великої сімки ми говорили про це. Ця тема залишається високо у порядку денному та розглядатиметься також на зустрічі лідерів під час Європейської ради у четвер», — сказав Боррель.
Він наголосив, що Євросоюз єдиний у підтримці суверенітету і територіальної цілісності України.
Відповідаючи на запитання Укрінформу про те, чи враховує ЄС під час розгляду засобів стримування російської агресії потенціал України, яка за будь-яких умов виборюватиме свою свободу, високий представник ЄС зауважив, що добре розуміє почуття українців, але ситуація вимагає передусім запобігання будь-яким військовим діям.
«В нинішній ситуації ми маємо сподіватися на найкраще, але готуватися до найгіршого. Що ми зараз більш-менш і робимо. Аби досягнути цього найкращого, ми перейшли у режим стримування та запобігання. Ми намагаємося уникнути кризи і будь-яких військових дій, які буде дуже важко зупинити, якщо вони розпочнуться», — наголосив Боррель.
Він нагадав про підтримку України з боку ЄС. Зокрема, кілька днів тому для розвитку спроможностей Збройних сил України були виділені 35 мільйонів євро з Європейського фонду миру.
«Але найважливіше зараз – запобігти, стримати, уникнути — всі ці слова є справедливими», — заявив Боррель.
Як повідомлялося, у Брюсселі відбулося засідання Ради міністрів ЄС із закордонних справ, серед головних тем якої було реагування на нарощування російських військ біля кордонів України.
Міністри обговорили також ситуацію у Білорусі, обстановку на Кіпрі та конфліктну ситуацію навколо міста Вароша, питання щодо Афганістану та Центральної Азії. Вони прийняли два пакети санкцій – у зв’язку із ситуацією у Малі та проти ПВК Вагнера.
Фото: DPA