ПолiтДумка

У ЄС почали діяти нові правила для цифрових COVID-сертифікатів

01 февраля
12:03 2022

У країнах Євросоюзу з 1 лютого набули чинності нові правила використання цифрових COVID-сертифікатів, зокрема, встановлено граничний термін дії цього документу, який може використовуватися протягом 270 днів після завершення основного курсу вакцинації проти коронавірусу.

Як повідомляє Укрінформ, перелік нових правил оприлюднений на сайті Європейської Комісії.

«З 1 лютого починають діяти нові правила, що встановлюють стандартний період придатності у 270 днів для цифрових COVID-сертифікатів ЄС, що використовуються для подорожей в межах Євросоюзу. Відповідно до нових правил, визначених у Делегованому акті Європейської Комісії від 21 грудня 2021 року, країни-члени повинні приймати вакцинні сертифікати у період 270 днів (9 місяців) після завершення головного курсу вакцинації», — йдеться у документі.

Відповідно, цей термін відраховується від дня першого щеплення (для вакцин, що потребують однієї дози), або з моменту другого щеплення (для вакцин, які потребують введення двох послідовних доз). Враховується також перше і єдине щеплення будь-якою вакциною, яке людина отримала після одужання від COVID-19 для продовження набутого імунітету.

Як зазначається у документі, країни-члени не мають встановлювати відмінні терміни чинності цифрових COVID-сертифікатів ЄС для їх використання під час організації подорожей в межах Європейського Союзу.

Читайте також: У «Дії» з’явилися COVIDсертифікати для щеплених бустером

При цьому, принаймні на цей час, дія «стандартного терміну» чинності цифрових COVID-сертифікатів ЄС у 270 днів не поширюється на сертифікати, що засвідчують отримання бустерної (додаткової) дози вакцини. При цьому експерти ECDC (Європейський центр з профілактики та контролю захворюваності) та ЕМА (Європейське агентство з лікарських засобів) продовжуватимуть моніторинг ефективності вакцин для того, щоб визначити, чи є необхідними подальші уточнення щодо терміну дії таких сертифікатів.

Як зазначається, наведені вище правила стосуються лише використання цифрових COVID-сертифікатів ЄС для організації подорожей. Національні органи влади в країнах-членах ЄС можуть встановлювати власні правила використання цих документів для внутрішніх цілей (наприклад, для допуску на публічні заходи або у заклади харчування), але при цьому мають визнавати правила щодо їх чинності, що встановлені на загальноєвропейському рівні.

Як повідомлялося, за даними Worldometer, станом на 1 лютого у світі зафіксували 377 988 912 випадків зараження коронавірусом, з них 5 692 061 – летальні, одужали 299 116 809 осіб.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Кабмін погодив звільнення очільників Київської та Полтавської ОДА

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!