Шарль Мішель звинуватив Путіна в геополітичному тероризмі
Путін, який розв’язав у Європі нову жорстоку війну, здійснив акт геополітичного тероризму, який загрожує всій Європі та світу, тож ЄС робить все, щоб підтримати Україну у боротьбі з російським агресором. Євросоюз також має бути на висоті історичного моменту та розглянути заявку України на членство в ЄС.
Про це сьогодні у Брюсселі під час виступу на надзвичайному пленарному засіданні Європарламенту, яке біло цілком присвячено агресії Росії проти України, заявив Президент Європейської Ради Шарль Мішель, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Знову кров та війна прийшли на європейську землю. П’ять днів тому Володимир Путін започаткував жорстоке та масивне вторгнення в Україну. Ця невиправдана та непровокована війна основана на нечуваній брехні. Але він зробив це лише з однієї причини. Тому що на Майдані ви, дорогий Володимир Зеленський, та ви, дорогий український народе, — ви зробили свій вибір на користь свободи, демократії та верховенства права», — зауважив Президент Шарль Мішель.
Він наголосив: ця атака Кремля спрямована не лише проти України, але також проти міжнародного порядку, проти демократії та людської гідності.
«Це є геополітичним тероризм – чітко й зрозуміло», — заявив Шарль Мішель.
Він нагадав, що Євросоюз, спільно із міжнародними партнерами та союзниками, дав рішучу відповідь на такий вчинок Кремля. Проти Росії були введені безпрецедентні санкції, які поширюються на ключові економічні сектори, на банківську сферу, на російських олігархів та особисто на російських офіційних осіб, включаючи Путіна та Лаврова. Метою обмежувальних заходів є примусити Росію зупинити війну та повернутися за стіл переговорів.
«Ми маємо бути чесними та щирими одне з одним. Ці санкції означатимуть також ціну для нас, і ми це маємо визнати. Ми маємо це прийняти, тому що ставкою є наші цінності, наші переконання та наше спільне майбутнє. Тож підтримка України означає мобілізацію фінансових засобів. Ми це вже робимо, і будемо продовжувати це робити. І ми закликаємо до проведення донорської конференції», — сказав Президент Європейської Ради.
Він зауважив, що сьогодні під час віртуального виступу перед депутатами Президент Зеленський дивився прямо в очі європейським політикам та відкрив для них своє серце. Він згадав про своє звернення, яке нині зроблено офіційно.
«Йдеться про заявку України на отримання статусу країни-кандидата на входження до ЄС. Від нас, Європейців, залежить, як піднятися до такої можливості. Безумовно, ми знаємо, що це важка тема, тому що вона торкається розширення. І ми знаємо, що в Європейському Союзі є різні думки, які можуть певним чином впливати на цю тему. Зараз від Європейської Комісії залежить розробка висновків, на основі яких Європейська Рада не буде уникати своєї відповідальності. Європейська рада має серйозно проаналізувати цей символічний, політичний, потужний і, я переконаний, правомірний запит», — наголосив Шарль Мішель.
Він припустив: починаючи цю війну, Путін хотів розколоти європейську єдність, очікував на пасивність або нерішучість Євросоюзу. Але він помилився. Починаючи війну, Путін, ймовірно, уявляв собі, як за короткий час захопить Україну. Але він помилився, тому що український народ чинить мужній та героїчний спротив. Ймовірно, здійснюючи цю атаку, Путін хотів завдати важкого та фатального удару по усьому, що є цінним для європейців, — по демократії, свободі та верховенству права. Європейці зроблять все, щоб такі його погляди також виявилися помилковими.
Як повідомлялося, Президент РФ Володимир Путін 24 лютого оголосив війну Україні і розпочав масштабне вторгнення. Російські війська четвертий день обстрілюють та знищують ключові об’єкти інфраструктури, проводять масовані обстріли житлових районів українських міст та селищ із використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.
В Україні запроваджено воєнний стан та оголошено загальну мобілізацію.
Європейський Союз застосував потужний пакет санкцій проти Росії, як країни-агресора.