Автобудинок: яким він повинен бути
Автобудинок – житло на колесах, що призначене для подорожей чи сімейного відпочинку. Він дозволяє людям опинитися в будь якому місті світу, насолоджуватися красотами місцевості і не платити за орендовані апартаменти. Деякі люди використовують автобудинок у якості постійного житла.
Історія зародження будинку на колесах
Перші рухомі домівки з’явилися приблизно 70 років тому. Вони дуже швидко стали популярними в Америці і Європі. Навколо них згуртувалися любителі подорожувати. Згодом з’явилися повноцінні автокемпінги, укомплектовані всіма речами, необхідними для життя, в тому числі точками, що роздають бездротовий інтернет.
Тип кузова – основна складова автобудинку
Зручність рухомого житла безпосередньо залежить від того, як меблі розташовані всередині кузова. З часом сформувалося декілька стандартних варіантів:
- Альков: має надбудову над кабіною зі спальним місцем. Кузов виконаний із легких сендвіч-панелей з хорошими теплоізоляційними властивостями. Такий автобудинок купують для постійного проживання чи подорожей компанією до 7 чоловік;
- Інтегрований: кабіна в автобудинку – частина житлового простору. Вільного місця тут багато. Модель гарантує найбільший комфорт користувачам;
- Напівінтегрований: надбудов нема, відповідно будинок здатний вмістити менше людей. Характерна гарна теплоізоляція. Авто простіше управляти.
- Житловий мікроавтобус (кастенваген). Є достатньо мало простору, теплоізоляція не така хороша, але достатня для не дуже низьких температур. Місткість до 4 осіб.
- Житлова кабіна. Модель неможливо вважати повноцінним виробом для проживання. Використовується переважно далекобійниками. Ідеальна для коротких поїздок компанією в 2-3 людини.
На що варто звертати увагу під час вибору автобудинку
Транспорт для комфортної подорожі повинен мати не тільки правильний тип кузова, але і певні технічні характеристики. Спеціалісти радять приймати до уваги наступні фактори:
- шасі: від них залежить плавність пересування транспорту по дорозі, кількість вантажу і т.д. Одним із кращих виробників шасі вважається Fiat. Вироби компанії дешевші і мають таку ж високу якість, як і у Mercedes. Непоганий бюджетний варіант — Ford;
- потужність двигуна: повинна бути в межах 120-130 к. с. Даний показник гарантує безпеку пасажирам під час руху. Варто пам’ятати: автобудинок – габаритна машина, котру сильно розганяти не варто;
- подвійна підлога: особливо важлива для тих, хто планує їздити взимку;
- система опалювання: повітряний обігрів в машині такого розміру працює достатньо слабко. Рекомендується надати перевагу водяному обігріву;
- система кондиціонування: важливо забезпечувати якісну вентиляцію в салоні влітку. Краще за все встановлювати кондиціонери в підлозі;
- пристібний намет (маркіза): він збільшує простір домівки під час кемпінгу. Спати в ньому не вийде, але сховатися від сонця чи дощу – досить легко.
Якщо людина при виборі автобудинку візьме до уваги всі вище перераховані фактори, то в подорожі вона буде відчувати себе досить комфортно. Автобудинок – виріб значно складніший, ніж проста машина, тому до його вибору варто відноситись із ще більшою відповідальністю.