Автопромисловість Угорщини очікує китайські інвестиції в 3 мільярди євро
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що його країна очікує 3 мільярдів євро (3,3 мільярда доларів) нових китайських інвестицій в автомобільний сектор, що сприятиме подальшому розвитку центральноєвропейської країни як регіонального центру переходу на електричну мобільність.
За словами Сіярто, поки неназвані проекти постачатимуть запчастини до заводів німецьких автовиробників в Угорщині та будуть доповнювати завод акумуляторів вартістю 7,3 мільярда євро, про який компанія Contemporary Amperex Technology Co. Ltd. у партнерстві з Mercedes-Benz оголосила минулого року.
Минулого тижня китайський виробник акумуляторів Eve Power анонсував інвестиції в розмірі 1,2 мільярда доларів для постачання акумуляторів для заводу BMW в Угорщині.
Також Audi збирається інвестувати 301 мільйон євро у збільшення виробництва електродвигунів на своєму заводі в Дьєрі.
Сіярто провів зустрічі з міністром закордонних справ Китаю Цинь Ганом і головою CATL Юцюнь Цзеном та зазначив, що інвестиції можуть й не відбутись, якщо до китайських компаній застосують санкції.
«Ми хочемо постійно розвивати співпрацю між Європейським Союзом і Китаєм. Цього, очевидно, не може статися, якщо ЄС внесе китайські компанії в список санкцій або експортного контролю», – сказав Сіярто.
Угорщина вважається одним із найбільш прокитайських урядів ЄС, і вона відкинула міжнародний тиск щодо скорочення економічних зв’язків з Китаєм. Країна продовжує свою участь в ініціативі «Один пояс, один шлях», глобальному інфраструктурному проекті Китаю, а також у телекомунікаційних компаніях, таких як Huawei Technologies.
Huawei спонсоруватиме стипендіальну програму в Угорському університеті державної служби в Будапешті, яка готує студентів для кар’єри в уряді, про що підтвердив Сіярто після зустрічі з представниками компанії. За його словами, у центрі уваги будуть дослідження та інновації 5G.
Адміністрація прем’єр-міністра Віктора Орбана послідовно відкидала тиск США та ЄС щодо відмови від розриву з телекомунікаційними компаніям через побоювання, що китайські служби безпеки можуть контролювати потік інформації. Саме такі звинувачення неодноразово висувались таким компаніям, як Huawei.