Дакар-2023, Етап 8: Льоб здобув перемогу, Аль-Аттія зберіг лідерство

09 января
03:42 2023

Себастьян Льоб успадкував перемогу Карлоса Сайнса на восьмому етапі ралі «Дакар-2023», але Нассер Аль-Аттія лише зміцнив своє лідерство у заліку.

Сайнс домінував на 367-кілометровій спеціальній гонці між Аль-Дувадімі та Ер-Ріядом у Саудівській Аравії, адже іспанський пілот лідирував із першої контрольної точки та здобув перемогу над пілотом Bahrain Raid Xtreme Льобом із відривом 1 хв. 39 с.

Однак святкування в Audi виявилося недовгим, оскільки незабаром Сайнс отримав п’ять хвилин штрафу за перевищення швидкості в зоні обмеження, що позбавило його першого місця.

• Дакар-2023, Етап 5: Аль-Аттія виграв та збільшив лідерство
  • Дакар-2023, Етап 6: Аль-Аттія знову виграв, екіпажи Audi розбили машини
  • Дакар-2023, Етап 7: Аль-Аттія лідирує на фоні проблем Audi

Це привело Льоба до перемоги на другому етапі ралі «Дакар» 2023 року після його попереднього тріумфу на четвертому етапі у середу. Дев’ятиразовий чемпіон WRC у неділю посів перше місце, але відіграв лише 2 хвилини 11 секунд у лідера Toyota Аль-Аттії.

Зрештою Сайнс став третім на етапі з відставанням 3 хв 31 с, хоча навряд чи цей результат стане втіхою для Audi після кількох катастрофічних днів на «Дакар», де німецька марка навіть втратила один екіпаж, адже Стефан Петрансель відмовився від змагань через травму штурмана Едуарда Буланже на 6-му етапі.

Тим часом, Хенк Латеган зміцнив свої позиції в абсолюті, адже показав четвертий результат за кермом заводської Toyota, поступившись трохи більше 2-х хвилин напарнику по команді та лідеру загального заліку Аль-Аттії, тоді як п’ятірку кращих завершив Якуб Пржигонскі на X-raid Mini.

Герлен Шішері з GCK Motorsport був шостим на тому ж Hunter від Prodrive,  тоді як Лукас Мораєс (Overdrive), переможець 24 годин Ле-Мана Ромен Дюма (Rebellion), переможець суботнього етапу Язід Аль-Раджі (Overdrive) і Вайдотас Жала з Teltonika Racing за підсумками дня увійшли до топ-10.

У загальному заліку катарський гонщик Аль-Аттія випереджає напарника по Toyota Латегана на 1 годину 3 хвилини 36 секунд, а Мораєс відстає ще на 17 хвилин і займає третє місце на клієнтському Hilux від Overdrive.

Перемога Льоба на 8-му етапі підняла його на четверте місце в загальному заліку та дозволила випередити іншого пілота Toyota де Вільєра, який у неділю фінішував поза топ-20, хоча легенда WRC все ще має відставання від Аль-Аттії майже дві години.

Дюма залишається шостим у загальному заліку, випереджаючи пілота Benzina Мартіна Прокопа, Брайана Барагваната (Century), Вея Хана (Hanwei) — восьме та дев’яте відповідно, а Хуан Круз Якопіні з Overdrive завершує топ-10.