ПолiтДумка

Експерти дали відповідь на питання, чи можна пити корвалол за кермом

05 января
19:35 2023

Корвалол – седативний препарат, який призначають як заспокійливе, а також для лікування серцевих розладів. Добова доза містить 1,38 г етилового спирту. Чим це загрожує водіям, якщо сісти за кермо?

В одній краплі корвалолу міститься 0,009 г етилового спирту, а в максимальній добовій дозі — 1,38 г. Вловити їх алкотестером можна хіба що відразу після прийому. Інша справа – фенобарбітал, основна діюча речовина корвалолу. Його сліди в організмі можуть зберігатися до місяця, і через них водій ризикує втратити права.

Чи можна пити корвалол за кермом?

Сам собою корвалол не є забороненим препаратом, купити ліки можна в будь-якій аптеці і без рецепта. Але фенобарбітал у складі віднесено до групи барбітуратів і входить до переліку наркотичних чи психотропних препаратів. Корвалол діє пригнічуючи нервову систему, і від його прийому можуть виникнути:

  • загальмованість;
  • порушення координації;
  • притуплення реакцій;
  • порушення мислення.

Крім цього, фенобарбітал посилює дію анестетиків, анальгетиків та снодійних. Отже, змішувати ці препарати, особливо за кермом, суворо заборонено.

До складу корвалолу входить спирт, препарати валеріани і, що найгірше, — фенобарбітал. Це старе снодійне. Його сучасні клінічні випробування, зокрема щодо здатності керувати транспортним засобом, не проводилися, як і визначення безпечної дози. Я просто не радив би його вживати — ні за кермом, ні без нього. У крайньому випадку сідайте за кермо не менш як за вісім годин після останнього прийому.

– Олександр Лобинцев, провідний спеціаліст мережі клінік «Здоров’я»

Що буде, якщо випити корвалол і сісти за кермо?

В інструкції до препарату прямої заборони керувати автомобілем немає, але є вказівка ​​утриматися від поїздок. Враховуючи судову практику, краще дотримуватися цієї рекомендації.

В 2021 році був прецедент, коли водій, який приймав за два дні до цього корвалол, був направлений на медичний огляд, після чого його позбавили посвідчення водія, оскільки в аналізі знайшли сліди барбітуратів. Водій оскаржив ухвалу аж до Верховного суду України, посилаючись на те, що застосовував дозволені ліки. Але права так і не повернув.

Суд зазначив, що, на відміну від алкоголю, для наркотиків та психотропних речовин не передбачено допустимої концентрації. Важливим є сам факт виявлення їх у крові, а не причини прийняття.

Якщо алкоголь виводиться з організму приблизно за добу, то психотропи та наркотики виявляються у крові до місяця, каже Сергій Юришин, юрист фірми «Юришин і Ко». Це, за його словами, знають і інспектори поліції.

Якщо він відчує від водія запах «серцевих» ліків, то, наприклад, може надіслати на медичний огляд. У результаті прийняття ліків, а не забороненої речовини, нехай навіть за призначенням лікаря, може призвести до втрати посвідки водія та штрафу.

Суд може прийняти пояснення водія, його характеристику, відсутність інших аналогічних правопорушень тощо до уваги та призначити покарання по нижньому кордоні — позбавлення права кермування авто на 1 рік та 6 місяців, але повністю уникнути покарання не вдасться, особливо без допомоги юриста.

– каже експерт.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Паулу Фонсека: Наша цель – стать одной из восьми лучших команд ЛЧ

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!