ПолiтДумка

Електричний спорткар Rimac Nevera зміг оновити 23 світових рекорди за один день

19 мая
05:04 2023

Заснована в 2009 році в Хорватії компанія Rimac Automobili змогла стати не тільки технологічним партнером і акціонером Bugatti, але й оновити за допомогою свого електричного гіперкара Nevera відразу 23 світових рекорди за один день. Зокрема, машина продемонструвала здатність набрати 100 км/год за 1,82 секунд, а потім зупинитися, використовуючи для цього менше 30 метрів гальмівної колії.

Rimac для своїх рекордних заїздів використовувала гоночну трасу ATP в німецькому Папенбурзі, яка має у своєму розпорядженні відповідну пряму ділянку протяжністю 4 кілометри. Для реєстрації рекордів були запрошені представники Racelogic і Dewesoft, розбіжності в результатах їх вимірів хоч і є, але вони не перевищують сотих часток секунди. Традиційний рубіж швидкості в 100 км/год Rimac Nevera долає за рекордні 1,82 секунди, а щоб повністю зупинитися, їй потрібно ще 2,01 секунди і 29,12 метрів гальмівного шляху.

До 200 км/год хорватський гіперкар розганяється за 4,42 секунд, наступну «сотню» з нуля набирає за 9,23 секунд, а рубіж в 400 км/год долає за 21,32 секунд. “Перехідні” результати теж стали рекордами: зі 100 до 200 км/год машина прискорюється за 2,59 секунди, на розгін з 200 до 300 км/год у неї йде 4,81 секунди, а ось з 200 до 250 км/год. прискорюється за дві секунди рівно. Щоб набрати швидкість 400 км/год і потім повністю зупинитися, гіперкар потребував 29,93 секунди, у найближчого конкурента він виграв більше секунди.

При цьому, як підкреслюють автори, Rimac Nevera залишається відносно практичним транспортним засобом для гіперкара. Його запас ходу за 480 км можна відновити з нуля до 80 % приблизно за 20 хвилин на станціях експрес-зарядки. Встановлені 23 світові рекорди дозволяють вважати Rimac Nevera найшвидшим серійним електромобілем. Щоправда, тираж машини не перевищить 150 екземплярів, та й розкрити весь потенціал гіперкара власникам вдасться лише за наявності спеціальної підготовки та доступу до закритих гоночних треків. Рекорди на трасі в Німеччині були встановлені з використанням шин Michelin Cup 2 R, які допущені до експлуатації на дорогах загального користування, а асфальтове покриття траси особливим чином не готувалося.

Апаратна платформа Rimac Nevera використовує компоненти переважно власної розробки. Силова установка сукупною потужністю 1914 кінських сил включає чотири незалежних електродвигуни, що в сукупності забезпечують крутний момент 2360 Н·м. Машина здатна набирати швидкість 412 км/год та оснащується тяговою батареєю ємністю 120 кВт·год. Система керування побудована на платформі NVIDIA Pegasus. Передбачається, що кожен із 150 екземплярів Rimac Nevera коштуватиме власникам щонайменше $2,4 млн.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Зеленський — про подальшу допомогу партнерів: Важливо зберегти єдність між Європою і США

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!