Класичні машини менше шкодять екології, ніж електрокари
Вуглецевий слід, що залишається при виробництві електромобіля, практично зводить нанівець плюси нульового вихлопу
Класичні автомобілі з двигунами внутрішнього згоряння загалом менш згубно впливають на довкілля, ніж сучасні автомобілі та електрокари. Такого висновку дійшли експерти страхової компанії Footman James, вивчивши вуглецевий слід від виробництва та експлуатації різних машин. При цьому вони врахували, що «класика» набагато рідше виїжджає на дороги, а заводи «батарейних» машин викидають в атмосферу колосальні обсяги CO₂.
У середньому кожен класичний автомобіль, що перебуває в експлуатації у Великій Британії, щорічно проїжджає близько 1931 кілометра. При цьому виділяється до 563 кілограми діоксиду вуглецю. Вихлоп сучасних машин з новими моторами значно чистіший, проте в рік вони долають набагато більші відстані та залишають значний вуглецевий слід, навіть не залишаючи завод – цей фактор у Footman James вважають основною проблемою.
Вуглецевий слід при виробництві, наприклад, Volkswagen Golf становить 6,8 тонни, а електричного Polestar 2 – 26 тонн. Середньому класичному автомобілю доведеться їздити понад 46 років, щоб досягти такого показника. У материнській Volvo відзначали, що при випуску електромобіля виділяється на 70 відсотків більше викидів, ніж при виробництві еквівалента з двигуном внутрішнього згоряння, хоча вуглецевий слід при експлуатації зелених машин відсутній.
Багато компаній вже поставили за мету дійти вуглецевої нейтральності. Та сама Polestar називає екологічність одним зі своїх пріоритетів і визнає проблему із «брудного» виробництва. До 2030 року вона обіцяє випустити перший екологічно нейтральний електромобіль — тобто повністю прибрати викиди парникових газів із виробничого ланцюжка.
nnews.com.ua