ПолiтДумка

Mercedes-Benz представив ретрофутуристичний електросуперкар Vision One-Eleven

19 июня
01:53 2023

Mercedes-Benz представила електросуперкар Vision One-Eleven із ретрофутуристичним дизайном. Шоу-кар називають сучасною інтерпретацією середньомоторного C111 і за аналогією із попередником він не отримає серійного продовження. Vision One-Eleven оснащений батареями наступного покоління та двома електромоторами YASA з осьовим магнітним потоком. Вони компактніші і легші за звичайні, що дозволяє креативніше підходити до компонування і взагалі всієї стилістики.

У 60-70-х роках минулого століття Mercedes-Benz збудувала кілька суперкарів C111. Це були чистої води експериментальні машини, з дивовижними роторно-поршневими двигунами, турбодизелями та полімерними кузовами.

Їхня авангардна зовнішність і зараз викликає захоплення, але тепер їм постаралися надати сучасного вигляду. Концепт Mercedes-Benz Vision One-Eleven – свіжа інтерпретація ідей 70-х: тут і двері “крило чайки”, і низький “ніс”, і навіть мідно-жовтогарячий відтінок кузова. Щоправда, замість решітки стоїть піксельний екран (другий такий самий встановлений ззаду), а колір машини змінюється в залежності від освітлення.

Зовнішність Vision One-Eleven продиктована фірмовою стилістикою One-Bow (буквально «одна дуга»). Її можна побачити і на серійних електрокарах сімейства EQ і на шоу-карі Vision AVTR. Виразності додають вузька корма з «підпіркою»-дифузором та ідеально вписані в арки колеса, малюнок яких нагадує мідну обмотку статора електромотора.

При цьому салон виконаний у дусі вітальні – натяк на злам засад сегмента і поява автономних суперкарів, – і ситуація змінюється в залежності від обраного режиму руху. Для обробки використовується сміливі поєднання матеріалів: синтетична біла тканина, помаранчева шкіра та полірований алюміній.

Подушки сидінь у Vision One-Eleven щільно прилягають до підлоги, через що створюється ефект формульних «ковшів». Але насправді їхні спинки мають широкий діапазон регулювань, а самі крісла не поступаються комфортом S-Класу.

Широкоформатний дисплей з 8-бітною графікою – данина поваги минулому. А можливість використовувати доповнену реальність — майбутнє. За допомогою окулярів Magic Leap 2 простір всередині і зовні концепту можна перетворити на інтерфейс користувача. Технологія дозволяє додавати до реального світу цифрові елементи (наприклад, контекстні підказки), а також прибирати все непотрібне: стійки даху, капот і навіть підлогу.

Силова установка Vision One-Eleven, очевидно, електронна. У батареї використовується принципово новий хімічний склад та циліндричні осередки з рідинним охолодженням. У рух суперкар приводять два електромотори YASA (з 2021 року фірмою володіє Mercedes-Benz) з осьовим магнітним потоком.

Така конструкція дозволяє створювати дуже потужні та при цьому компактні пристрої. Маса двигуна Vision One-Eleven складає всього одну третину від маси звичайного електромотора з такою ж вихідною потужністю – і це відкриває нові можливості для дизайнерів та інженерів.

Мотори з осьовим магнітним потоком вже стоять на McLaren Artura , а в майбутньому вони з’являться на серійних “Мерседесах” performance-лінійки. Випускатиме вузли завод Mercedes-Benz Berlin-Marienfelde. Сам Vision One-Eleven серійним не стане, але деякі його рішення будуть застосовані в майбутніх моделях. У цьому вся концепт повторить долю оригінального C111.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Джонсон — про дзвінок Шольца Путіну: Ризикуємо повернутися до жахливого «Нормандського формату»

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!