• Главная страница
  • Связь с редакцией
  • Реклама

ПолiтДумка

Названо 7 популярних міфів про зимову гуму, в які вірять навіть профі

28 ноября
16:44 2022

Автомобільний світ сповнений легенд та міфів щодо цілого ряду серйозних питань. Суперечки щодо зимової гуми в Україні не вщухають десятиліттями.

Дуже багато водіїв з багаторічним досвідом перебування за кермом досить впевнені в собі і рідко прислухаються до порад своїх колег. Подібна самовпевненість досить часто призводить до помилок щодо деяких особливостей експлуатації автомобілів.

Сьогодні ми поговоримо про найпопулярніші помилки серед водіїв, які пов’язані із зимовою гумою на автомобілі. Незважаючи на те, що сьогодні майже будь-яку інформацію можна знайти у відкритому доступі, у міфи про зимову гуму продовжують вірити багато водіїв. Сьогодні Avtosota розбере 7 найпопулярніших з них.

Міф 1: досвідчений водій зможе їздити взимку на будь-якій гумі

Безперечно, навичка керування транспортним засобом — це один із найважливіших чинників з погляду безпеки на зимовій дорозі. Але, якщо взяти одну і ту ж небезпечну ситуацію на дорозі взимку і посадити за кермо “ветерана доріг” на літній гумі і новачка на зимовій гумі, то шанси водія-початківця на сприятливий фінал будуть у рази вищими.

Міф 2: в ЄС заборонено зимові шини

Цей міф пов’язаний із невмінням деяких водіїв розділити зимові шини та шиповану гуму. Так, у деяких країнах ЄС шипована гума справді заборонена, а ось із зимовою гумою все з точністю до навпаки. Так, у більшості країн Європи водії, навпаки, зобов’язані “перевзувати” машину в зимову гуму, інакше отримають штраф.

Міф 3: повнопривідному авто зимова гума не потрібна

Тип приводу автомобіля майже ніяк не допоможе водієві в умовах серйозної зими з ожеледицею та сильними снігопадами, якщо на авто стоїть “літо”. Так, експерти з TyreReviews навіть провели відповідний тест і порівняли автомобіль з повним приводом на “літі” та авто з переднім приводом на “зимі” – результати говорять самі за себе:

зима

Міф 4: зимовий комплект шин має бути ширшим, ніж літній

Як не дивно, але логіка з розряду, що більша пляма контакту біля широкої шини, дозволить збільшити зачіп та керованість автомобіля, в умовах снігу та льоду не працює. Численні тести показують, що широкі шини (більше рекомендованих виробником розмірів), навпаки, показують найгіршу керованість на дорозі. Ідеальний вибір – шина стандартної ширини.

Міф 5: зимові колеса можна поставити лише на одну вісь

Така помилка популярна серед власників передньопривідних та задньопривідних авто. Найчастіше такою логікою керуються водії, у яких просто замало грошей, щоб встановити зимові шини на всі 4 колеса, а не лише на два ведучі. У разі встановлення зимових шин тільки на 2 колеса автомобіль регулярно заноситиме.

Міф 6: у сильний мороз від шипованої гуми на льоду немає жодного ефекту

Ця помилка здається просто смішною з погляду фізики. Так, навіть у найсильніші морози, які в Україні зустрічаються дуже нечасто, шиповані шини поводяться абсолютно так само, як і за невеликих холодів. У той же час зазначимо, що гума шипована є ефективною виключно на льоду.

Міф 7: зимові шини підходять і для літніх поїздок

З тим, що зимові шини потрібно обов’язково встановлювати, ми вже розібралися. У той же час, якщо говорити про зворотний бік цієї ситуації, то влітку також обов’язково встановлювати шини по сезону. Справа в тому, що через склад самої гуми при температурі 5-7 градусів за цельсієм зимова гума втрачає свої властивості.

Раніше повідомлялося, що сезонна зміна гуми – важливий етап підготовки авто до зими, адже їздити на літніх шинах взимку небезпечно. Проте деякі водії не бажають змінювати гуму кожного сезону та віддають перевагу всесезонним шинам. Портал Avtosota розібрався, що таке всесезонні шини, чи можна на них їздити взимку та які краще вибирати. Що таке всесезонні шини?

Share

Статьи по теме

Последние новости

Пішов з життя громадсько-політичний діяч Дмитро Павличко

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY