Названо моделі найбезпечніших китайських автомобілів за результатами краш-тестів С-NCAP
Найбезпечніші китайські автомобілі – кросовери Lynk & Co 02. Про це свідчать результати випробувань, які регулярно проводить Китайський центр автомобільних технологій та досліджень (CATARC) за методикою C-NCAP.
Варто визнати, що європейські медіа з іронією ставляться до краш-тестів, що проводяться в Китаї, та інших випробувань. Більше того, в самому Китаї центр CATARC часом називають «п’ятизірковою оптовою базою» — аж надто високими виходять підсумкові оцінки.
Справедливість цих претензій приймають і організатори тестів. А тому з 1 січня 2022 року набудуть чинності вже змінені правила оцінки. Вони враховують особливості сучасних автомобілів та максимально зближують протоколи C-NCAP та європейської методики Euro NCAP.
Зокрема, удар об прогресивний бар’єр, що деформується, з переднім перекриттям у 40% замінять зіткненням з перекриттям 50%. У сфері активної безпеки тепер оцінюватимуть роботу систем допомоги при утриманні смуги руху, попередження про вихід зі смуги, обмеження швидкості, а також моніторингу «сліпих зон». Крім того, скажімо, сигнал про непристебнутий ремінь безпеки тепер не даватиме бонусів, а ось його відсутність загрожує штрафами.
Додано методи тестування та оцінки систем утримання машини у смузі руху, попередження про виїзд зі смуги та контролю сліпих зон. У результаті зміниться система підрахунку балів.
Наразі найбільш об’єктивною вважається методика C-NCAP від 2018 року. Нею протестовано вже 56 автівок. Avtosota вивчила дані CATARC і вибрала найбезпечніші автомобілі, які набрали максимум очок під час випробувань.
- Lynk & Co 02 1.5T Pro – 95,0%;
- Volkswagen Tharu 330TSI – 94,6%;
- BMW X3 xDrive25iM – 94,5%;
- Exeed TXL 1.6Т – 93,6%;
- Audi Q5L – 93,4%;
- Honda CR-V (Haoying) 240T CVT – 92,2%;
- ХPeng G3 EV – 92,2%;
- Toyota Corolla (Ralink) 185T Deluxe Edition – 91,8%;
- Donfeng Kaichen (Venucia) T60 1.6L CVT Smart Edition – 91,7%;
- SAIC Mervel RWD HEV – 91,6%.
avtosota.com