ПолiтДумка

Новий законопроєкт допоможе здешевити автомобілі в Україні

22 апреля
05:51 2023

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, яким пропонується скасувати обов’язкову сертифікацію імпортних автомобілів.
Про це розповіли в Інституті досліджень авторинку.

Ініціаторами законопроєкту виступила група народних депутатів на чолі з Мар’яном Заблоцьким. Документ також передбачає зміни в процедурі сертифікації авто.

Що пропонує законопроєкт?

Якщо відповідний законопроєкт буде ухвалений, сертифікація стане необов’язковою для більшості автомобілів, привезених із інших країн. Це дозволить знизити середні ціни на авто.

Нині в Україні є технічні вимоги для транспортних засобів, які імпортують з-за кордону. Для перевірки проводиться процедура сертифікації, яка в середньому коштує 2500 грн.

Депутати запропонували визнавати сертифікати відповідності технічним регламентам, видані в країнах Європейського Союзу. Недійсними вважатимуться документи, отримані в Росії та Білорусі.

Також законопроєкт дозволить позбавити водіїв проходження додаткових процедур для розмитнення та реєстрації транспортних засобів. Достатньо надати документи про реєстрацію та право власності.

У результаті сертифікувати доведеться лише автомобілі, на які відсутні документи про реєстрацію. Серед них “списані” автомобілі з інших країн.

Що зміниться на ринку вживаних автомобілів?

Вимоги щодо екологічних стандартів залишаться без змін. В Україну можна буде ввозити легкові автомобілі не нижче Євро-2, а також вантажівки й автобуси не нижче Євро-5.

Мар’ян Заблоцький зазначив, що ухвалення законопроєкту дозволить українцям заощадити десятки мільйонів доларів. Середня вартість імпортних автомобілів із пробігом знизиться мінімум на 100-200 доларів.

expert.in.ua


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Вірменська медіаспільнота засуджує поліцію за поранення журналістів під час сутичок

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!