Рідкісний суперкар Spyker з українськими номерами помітили у Голландії (фото)
Таких автомобілів було вироблено всього 25 екземплярів на весь світ! Мова йде про дуже ексклюзивний Spyker C8 Laviolette Basic Instinct 2 Edition. Це раритет голландського виробництва, присвячений кінострічці «Основний інстикнт 2».
Саме ця модель була обрана для участі в зйомках цього фільму і саме на цій машині Шерон Стоун запам’яталась багатьом чоловікам у дуже відвертій сцені…
Що до українського екземпляру голландського ексклюзиву, його завезли до України у перший рік створення нашого сайту ТопЖир – у далекому 2008-му році.
Даний Spyker C8 Laviolette Basic Instinct 2 Edition має порядковий номер «08» (із загального накладу в 25 штук) і, увага, не міг знайти власника в Україні майже 10 років! Багатостраждальний Спайкер отримав реєстрацію у 2016-му році. До цього моменту він або стояв у автосалоні, або час від часу світився на різних автомобільних заходах.
Чому так довго настільки рідкісний авто не міг знайти покупця? По-перше, ціна. Потрапивши до України, його виставили на продаж майже за чверть мільйона євро. Як для машини тоді ще маловідомої марки в Україні (та і зараз про неї мало хто знає серед пересічних українців), це був дуже вражаючий цінник. З роками автомобіль старішав і зрештою суттєво подешевшав. І хоча достеменно невідомо, за скільки його купив киянин, але точно знаємо, що в рази дешевше від початкової вартості.
І до початку війни Spyker дуже нечасто з’являвся на дорогах, а з початком і взагалі зник з поля зору, як і більшість мажИрних тачок України. І ось днями суперкар був помічений на своїй історичній Батьківщині, у Нідерландах…
Характеристики Spyker C8 Laviolette
- Двигун V8 об’ємом 4,2 л від Audi
- 400 кінських сил
- Розгін до 100 км/год – 4,5 секунди
- Максимальна швидкість – 300 км/год
Для тих, хто не в темі, кілька слів про компанію. З моменту об’єднання компанії Spyker у 1914 році Голландським Авіазаводом, логотип Spyker почав складатися з авіа-пропелера та колеса. Аксіома Nulla tenaci invia est via – для наполегливих немає неможливого – для Spyker стала гаслом. Авіаційна та гоночна спадщина перших авто була перенесена на сьогоднішні автомобілі Spyker, дизайн яких розроблявся під великим впливом літаків та аеродинаміки. Їхня безкомпромісна інженерія була розроблена для гонок. Всі автомобілі, як і раніше, виробляються тільки вручну, з використанням якісних матеріалів, замовлених спеціально для кожного авто.
А тепер про сумне: у 2014-му році голландський бізнесмен, засновник Spyker Cars, визнав її банкрутом. Але влітку 2020-го року Spyker відійшла до рук російських бізнесменів — Борису Ротенбергу и Михайлу Пессису. Проте вже у 2021-му році Spyker оголосила себе банкрутом. І, не смійтесь, на початку 2022-го року Віктор Мюллер, який все ще вважається головою компанії, знову заявив про відродження марки. І знову ж таки, нібито за підтримки російських бізнесменів, але то було у січні, тож хтозна, як склався діалог після того…
P.S. Окрім цього екземпляру, є в Україні ще один – хромований Спайкер. А може й був… бо є дані, що спочатку авто був у Києві, потім його перепродали в Дніпро. А потім, за чутками, вивезли чи то у Крим, чи то за кордон.