Топ-7 корисних опцій, які потрібні сучасним водіям, але є не у всіх машинах
Технології не стоять дома. Дедалі більше корисних функцій з’являється у автомобілях бюджетного сегмента. Виробники розуміють, що це необхідна база для кожного водія і дуже важливо зробити установку таких фішок менш дорогою. Які опції потрібні кожній людині, але вони, на жаль, не зустрічаються у всіх машинах?
1. Бездротове заряджання телефону
Мало кому з водіїв хочеться возитися з проводами і прикурювачами, що вічно ламаються, якщо є проста і зручна альтернатива – бездротова зарядка. Її підтримує більшість сучасних смартфонів, тому встановлення такої зарядки в панель приладів здаються абсолютно незамінною опцією.
Завдяки такій фішці водієві не потрібно лізти в рюкзак чи бардачок та шукати потрібний шнурок. Виробнику залишається лише оснастити бездротову зарядку регульованими кріпленнями, щоб смартфон не впав на підлогу навіть за різких маневрів.
2. Гачки для сумок у багажнику
Ваші пакети теж катаються по всьому багажнику та відволікають під час поїздки? Особливо неприємно, коли по всьому простору починають перекочуватися продукти із супермаркету. Потім овочі та фрукти доводиться витягувати зі всіх луг.
На щастя, у великій кількості сучасних авто є прості аксесуари для фіксації сумок у багажнику – і це звичайні дешеві гачки. Вони вбудовуються у пластикові частини. Абсолютним лідером у плані ергономіки вважається автовиробник Skoda. Він приділяє комфорту водія та пасажирів максимальну увагу.
3. Відчутні кнопки
Керувати клімат-контролем, мультимедійною системою та іншими налаштуваннями за допомогою сенсорного екрана абсолютно незручно. Відрегулювати температуру на ходу, не відволікаючись від того, що відбувається на дорозі, стає неможливо.
Набагато зручніше, коли швидкими функціями можна керувати за допомогою фізичних кнопок. Для цього достатньо натиснути на кнопку, що відчутується, або покрутити важіль, щоб відрегулювати ступінь подачі повітря. Це безпечніше та простіше.
4. Android Auto та Apple CarPlay
Досі зустрічаються автомобілі, які не дозволяють підключити до системи смартфон через Bluetooth або іншу програму. І це великий недогляд автовиробників. Синхронізація смартфона з машиною дозволяє відповідати на дзвінки та спілкуватися без використання рук, прослуховувати музику, подкасти та інший корисний контент прямо з телефону.
5. Камера з широким оглядом для руху заднім ходом
Рух заднім ходом – один із найнебезпечніших маневрів. Для того, щоб максимально акуратно запаркувати автомобіль, стане в нагоді камера з широким оглядом. Вона стежить за простором навколо і дозволяє водієві побачити все, що відбувається на парковці: де виїжджають машини, йдуть люди та тікають діти.
Це досить дорога технологія, яка зараз є у мінімальній кількості автомобілів. Вона потребує великої кількості датчиків і не така популярна в Росії, як хотілося б.
6. Моніторинг сліпих зон
З кожним роком стандарти безпеки стають все жорсткішими, тому автовиробники потовщують стійки між дахом та корпусом машини. Це призводить до того, що збільшується розмір сліпих зон.
Деякі автовиробники намагаються знайти золоту середину та роблять тонкі та міцні стійки, але цього буває недостатньо. На 100% виключити неприємні ситуації дозволяє хіба що монітор сліпих зон. Він попереджає водія звуком та графікою, що інший автомобіль знаходиться у сліпій зоні.
7. Екстрене гальмування в автоматичному режимі
У непередбаченій ситуації результат події завжди залежить від дій водія. Якщо він почне вірні дії максимально швидко, то зможе врятувати комусь життя, запобігти травмам або уникнути дорогого ремонту. Але не завжди автовласник може швидко відреагувати.
У цьому випадку на допомогу приходить автоматичне екстрене гальмування, яке може навіть відстежувати пішоходів. Але такий електронний помічник не скоро стане частиною базових комплектацій авто.
2021 року лише шість автовиробників вирішили додати автоматичне екстрене гальмування в моделі. Серед них – Tesla, Volvo, Toyota/Lexus, Mazda, Mitsubishi та Jaguar Land Rover. Що буде далі – побачимо.