ПолiтДумка

Відродження RX-8 – Mazda випустить кросовер із роторним двигуном

24 ноября
08:29 2022

Через кілька років після легендарної моделі RX-8 компанія Mazda все ж таки зважилася на відродження роторного двигуна. Одну з суперечливих силових установок планують встановити в новий кросовер MX-30 R-EV. Роторний двигун в електрокар планують поставити задля розширення запасу ходу. Новинку представлять на Брюссельському автосалоні вже 13 січня 2023 року.

При цьому не йдеться про відродження моделі RX-8 в кузові кросовера. У компанії вважають, що роторний двигун буде використовуватися як генератор, що дозволить мати автомобілю переваги електричної трансмісії, але з дальністю ходу, як у звичайного двигуна внутрішнього згоряння. Поки що нововведення планують запровадити лише для моделі МХ-30 через її низьку дальність ходу – 161 кілометр.

При цьому двигун, який приводить автомобіль у рух, залишиться колишнім – 144 к.с., 271 Нм моменту і розгін до 100 км/год за 9,6 секунди. Про роторний двигун поки що нічого невідомо, ні його об’єм, ні його потужність. Також під питанням залишається момент зі збільшенням потужності електродвигуна заради компенсації ваги ДВС.

Востаннє повноцінний роторний двигун компанія Mazda використала на спортивній Mazda RX-8, випуск якої припинився в 2012 році.

uamotors.com.ua

Share

Статьи по теме

Последние новости

Технології ШІ почали приносити дохід

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY