• Главная страница
 • Связь с редакцией
 • Реклама

ПолiтДумка

Як обрати та типи лебідок?

28 ноября
13:46 2022

Побутові та професійні роботи з вантажами необхідно користуватись відповідними механізмами. В їх категорію входять і лебідки. Які вони бувають, на що звертати увагу у процесі вибору? Ця та інша корисна інформація буде представлена у матеріалі.

Ручні лебідки

Це найпростіші пристрої. Вони передбачають використання фізичної сили людини. Завдяки блокам, важелю вони збільшують її у декілька разів. Ручні лебідки не потребують особливого обслуговування. Вони мають доступну ціну, не залежать від доступності джерела живлення. Такі пристрої використовують у гаражах, на будівельних майданчиках, у заготівлі лісу. Їх встановлюють на причепи для транспортування водного транспорту, квадроциклів. Основний їх недолік – для роботи потрібна фізична підготовка.

Ручні лебідки діляться на:

 • важільні – працюють завдяки руху важеля на себе та від себе, компактні, не потребують платформи;
 • барабанні – рух вантажу виконується шляхом намотування тросу на барабан, встановлюються на основу.

Гідравлічні лебідки

Гідравлічні механізми встановлюються на транспортні засоби. Вони інтегруються у гідравлічну систему. Пристрої цієї категорії відрізняються потужністю. Вони здатні працювати навіть під водою, що робить їх ідеальним варіантом для автомобілів, які регулярно підкорюють водні перешкоди. Гідравлічні лебідки мають доступну ціну, плавне регулювання. Серед недоліків:

 • працюють тільки при увімкненому двигуні;
 • складний монтаж – потрібно втручатись у штатну гідравліку.

Електричні лебідки

Це найрозповсюдженіша категорія обладнання. Вони об’єднують у собі велику потужність та функціональність. Електричні лебідки підключаються до бортової мережі транспорту чи центральної мережі. Також вони здатні працювати від генератору, потужних зарядних станцій.

Лебідки електричного типу передбачають пряме керування та використання дистанційного пульта, у залежності від моделі. Вони легко встановлюються та підключаються. Основний недолік – залежність від джерела живлення та досить велика ціна.

Параметри вибору лебідок

Основна характеристика лебідки – максимальне тягове зусилля. Подібні механізми орієнтовані на переміщення вантажу у горизонтальній площині. У процесі на нього діє сила тертя. Вона створює на механізм додаткове навантаження. Тому тягове зусилля розраховується з оглядом на площину, по якій буде тягнутись вантаж. Існують спеціальні формули, які дозволяють швидко визначити тягове зусилля. Для спрощення розрахунків потрібно помножити максимальну вагу вантажу на коефіцієнт 1,5-2,5.

Інші параметри:

 • максимальна довжина тросу та можливість його заміни;
 • можливість переміщення вантажу у вертикальній площині;
 • способи кріплення корпусу;
 • наявність дистанційного керування (актуально для електричних моделей);
 • захист від перевантажень, наявність гальма тощо.

Тепер ви маєте базові знання щодо вибору лебідки. Дотримуйтесь порад, уважно читайте описи та відгуки. Є питання – зверніться до співробітників інтернет-магазину.

Share

Статьи по теме

Последние новости

Пішов з життя громадсько-політичний діяч Дмитро Павличко

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY