Агентства Fitch і S&P знизили рейтинг України до переддефолтного. Що це означає?
Міжнародні рейтингові агентства Fitch і Standard&Poor’s понизили кредитний рейтинг України до переддефолтного через відтермінування нею платежів за державним боргом на два роки.
Про таке пише Reuters.
Так, S&P знизило довгостроковий рейтинг дефолту емітента України в іноземній валюті з «CC/C» до «SD/SD» — новий показник означає, що емітент відмовився від виплат за деякими зобов’язаннями. А Fitch змінив рейтинг із «C» на «RD» (обмежений дефолт).
Зниження рейтингових позицій сталося після того, як інвестори в зовнішній борг України погодилися на відтермінування платежів до 2024 року з можливою пролонгацією ще на рік. В агентствах вважають таке відстрочення боргових платежів «проблемним».
«Враховуючи оголошені умови реструктуризації та відповідно до наших критеріїв, ми розглядаємо цю операцію як проблемну та рівнозначну дефолту», — заявили в S&P.
У Fitch зазначили, що після набуття чинності погодження про реструктуризацію боргу агентство зможе підвищити рейтинг України.
Збитки від війни
В Україні через повномасштабне вторгнення росії перестало працювати 35% економіки, а 17% бізнесів були змушені припинити існування. В уряді зазначали, що втрачені понад 200 заводів, а 60% підприємств працюють на рівні, нижчому за довоєнний.
Станом на початок серпня сума прямих збитків економіки України від пошкодження і руйнування будівель та інфраструктури вже перевищила 110 мільярдів доларів, а мінімальні потреби у відновленні зруйнованих активів уже становлять 188 мільярдів доларів.
inshe.tv