ПолiтДумка

АГРУ підтримує перехід на облік природного газу в енергетичних одиницях

Февраль 23
20:25 2021

Асоціація газового ринку України звертає увагу на те, що в існуючих умовах практика приведення об’ємів спожитого газу до стандартних умов залишається не повністю врегульованою для всіх категорій споживачів. Хоча застосування обліку газу із приведенням до стандартних умов до всіх без виключення споживачів газу передбачене законом «Про ринок природного газу», Кодексом газорозподільних систем та іншими документами.


Источник: delo.ua

АГРУ сподівається, що діюча практика включення втрат, пов’язаних із приведенням об’ємів газу до стандартних умов до тарифів на розподіл, є прогресивним, але тимчасовим рішенням. Вичерпне вирішення проблеми можливо завдяки переходу на облік природного газу в енергетичних одиницях, що передбачено законопроектом №2553, який вже затверджений Верховною Радою в першому читанні.

Таким чином будуть виконані норми законодавства України та враховані рекомендації Секретаріату Енергетичного співтовариства щодо необхідності поширення європейських норм стосовно включення приведення об’ємів газу до стандартних умов до рахунків кінцевих споживачів.

Это интересно:  Украина реализует господдержку развития сети скоростных электрозарядок на дорогах — МИУ

Завдяки впровадженню обліку газу в енергетичних одиницях всі без виключення споживачі газу будуть в рівних умовах. Адже зараз є категорії споживачів, інтереси яких не враховані при включені до тарифу на розподіл витрат на приведення газу до стандартних умов, а саме:

• домогосподарства, які використовують лічильники із термокоректорами. Об’єми спожитого газу для них автоматично обліковуються як приведені до стандартних умов;

• домогосподарства, у яких газ обліковувався із понижуючими коефіцієнтами. Тобто, параметри їх споживання — через місце встановлення лічильника та кліматичні умови — призводять до від’ємних нарахувань при приведені спожитого газу до стандартних умов;

Это интересно:  Курс валют и гривны Украина — Сколько сегодня стоит купить доллар и евро на 23.02.2021

• промислові, бюджетні споживачі та ТКЕ, які використовують вузли обліку газу з автоматизованими пристроями приведення об’ємів спожитого природного газу до стандартних умов газу.

За даними АГРУ, зараз майже 2 млн домогосподарств користуються лічильниками газу із термокоректорами — а це 20% осель із встановленими приладами обліку. Що стосується клієнтів із понижуючими коефіцієнтами, то у окремих операторів ГРМ їх кількість сягає 30%. Відповідно, на промислові підприємства, ТКЕ, а також бюджетні установи припадає майже 50% споживання газу.

Для впровадження рівних умов для всіх споживачів необхідний перехід на облік газу за енергетичними показниками. Оператори ГРМ готові до запровадження європейських норм та правил газового ринку, в тому числі і застосування енергетичних показників.

За роки, коли ситуація із приведенням об’ємів спожитого газу до стандартних умов залишається неврегульованою, з цього питання склалась певна судова практика. Зокрема, існує 5 рішень Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду, а також 2 рішення Касаційного господарського суду у складі ВС, які визнають законим приведення об’ємів газу для побутових споживачів до стандартних умов. Наявні 5 рішень ВС, які підтверджують відсутність в тарифах операторів ГРМ витрат на приведення газу до стандартних умов до 1 січня 2021 року.

Это интересно:  Цена на нефть резко увеличилась после падения

Тому зараз, коли Велика Палата ВС завершує розгляд позову щодо приведення газу до стандартних умов, публічні акції та «пророчі» заяви окремих політичних сил є тиском на Верховний Суд та спробою потрапити у інформаційний простір для отримання сумнівної популярності, безвідносно до реальних шляхів вирішення проблем на ринку газу.

Tags
Share

Статьи по теме

Последние новости

Маркарова — про призначення послом у США: Велика честь і ще більша відповідальність

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".