ПолiтДумка

«Крок назад»: експерти розкритикували пропозицію Вітренка відмовитись від ринку газу

Январь 11
21:40 2021

Повернення регулювання цін на газ відкине Україну на кілька кроків назад в реалізації енергореформи і зруйнує співпрацю з МВФ. Таку думку висловили експерти, коментуючи заяву в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка щодо забезпечення зниження ціни на газ для населення.

Источник: delo.ua

«Юрій Вітренко уже заявив, що уряд планує ухвалити постанову про скасування ринку газу в Україні. Тобто, тепер ціна на газ буде знову як і півроку тому (до 1 серпня 2020 року) регульованою або фіксованою. Але проект постанови Кабміну — це чистої води самодіяльність Міненерго та уряду і особисто Вітренка», — написав член спостережної ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, цей проект рішення уряду не відповідає закону «Про ринок природного газу», де чітко прописані порядок встановлення ПСО (власне соціальна низька ціна) і порядок захисту вразливих споживачів. Він також зазначив, що це рішення не узгоджено з Секретаріатом Енергетичного співтовариства щодо реформування енергоринку і протирічить підписаному минулого року урядом Меморандуму про співпрацю з МВФ.

«Щось я не чув, щоб Україна офіційно відмовилась від виконання зобов’язання щодо скасування ПСО, яке прописане у меморандумі з МВФ датованого 2 червня 2020 року. У МВФ якраз чудово розуміють, що така ініціатива про повернення ПСО приведе до росту боргів на внутрішньому ринку газу», — написав Корольчук. І наголосив, що наслідком такого рішення уряду стане заморожування роботи з МВФ.

Інвестаналітик Сергій Фурса також вважає, що скасування ринку газу зупинить співпрацю України з МВФ.

«Президент особисто очолив боротьбу з ринком газу. Президент особисто очолив боротьбу з реформами. Президент особисто очолив руйнацію співпраці з МВФ», — зазначив Фурса.

В свою чергу координаторка житлово-комунальних та енергетичних програм ГМ «Опора» Тетяна Бойко зазначила, що повернення регулювання цін на газ вб’є ринок газу, який щойно почав працювати.

«Найгірше, що зараз можна зробити — це убити паростки роздрібного ринку газу для населення. Повернення до регульованої ціни і для когось такого жаданого ПСО відкине країну на кілька років назад. Довіра — птах сполоханий, втече надовго. А під гаслом «дешевий газ народу» олігархи далі будуть обкрадати Україну», — написала Бойко на своїй сторінці у Facebook .

Раніше повідомлялось, що під час енергетичної наради у президента 11 січня в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко представив попередній план із суттєвого зниження тарифів на газ та встановлення ціни, яка була б справедливою з точки зору споживача.

Нагадаємо, ринок газу для населення почав працювати в Україні з 1 серпня 2020 року, завдяки чому домогосподарства можуть вільно міняти газового постачальника.

Раніше за ініціативи нового в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка з 1 січня 2021 року уряд збільшив тариф на електроенергію для населення — було скасовано пільговий тариф на перші 100 кВт.год., за весь обсяг спожитої електроенергії побутові споживачі платитимуть за єдиним тарифом — 1,68 грн / кВт.год.

The post "Крок назад": експерти розкритикували пропозицію Вітренка відмовитись від ринку газу first appeared on Новости Ю.

Share

Статьи по теме

Последние новости

Ford анонсировала электрический пикап F-150 Lightning — полноценная презентация состоится 19 мая (ВИДЕО)

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".