Кубраков розповів про зміни після відкриття каналу через гирло Бистре (ВІДЕО)
«Завдяки поверненню контролю над островом Зміїний, ми відкрили рух каналом гирла Бистре суднового ходу з р. Дунай до Чорного моря й зворотно. Це шлях до наших Дунайських портів «Ізмаїл», «Рені» та «Усть-Дунайськ».
Про це заявив Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков на своїй сторінці у Facebook.
-Звільнення Збройними Силами України острова Зміїний – це не тільки про повернення нашої території та військовий успіх, але й про економіку та вирішення глобальної продовольчої кризи. Завдяки поверненню контролю над островом, ми відкрили рух каналом гирла Бистре суднового ходу з р. Дунай до Чорного моря й зворотно. Це шлях до наших Дунайських портів «Ізмаїл», «Рені» та «Усть-Дунайськ».
Тепер судна, які заходитимуть в наші порти під завантаження агропродукцією, зможуть скористатися двома шляхами – румунським каналом Суліна та гирлом Бистре р.Дунай для виходу в Чорне море.
Це суттєво розвантажить Суліну, безальтернативність та обмежена пропускна спроможність якої призводить до довготривалого простою суден на рейді.
Розвиток логістичних маршрутів до Дунайських портів є частиною нашої стратегії розвитку Дунайського портового кластеру, зокрема збільшення його експортного потенціалу, оптимізації роботи порту та будівництво допоміжної залізничної та дорожньої інфраструктури.
Від березня нам уже вдалося наростити перевалку зерна в дунайських портах до майже 1 млн тонн на місяць. З відкриттям руху каналом гирла Бистре ми очікуємо ще суттєвіше наростити перевалку в портах. Позитивну динаміку бачимо вже сьогодні.
Паралельно також нарощуємо логістичні потужності залізниці та автомобільного транспорту. Перевезення зерна залізницею ми уже збільшили в 2 рази, до понад 800 тисяч тонн, а вантажопотік на автомобільних пунктах пропуску зріс в 2,6 разів.
Ми усвідомлюємо, що цими важливими, але все ж тактичними кроками щодо подолання продовольчої кризи не зможемо оперативно замістити ті обсяги, які брали на себе морські порти. До повномасштабного вторгнення на них припадало понад 80% експорту аграрної продукції. Для прикладу, в червні нам вдалося експортувати орієнтовно 2,5 млн тонн агропродукції, що понад у 3 рази менше місячної потреби. Нам все ще потрібно вивезти близько 20 млн тонн зерна з минулого урожаю.
Це завдання, з яким ми могли б впоратися без морських портів, якби мали час. Проте, нас підтискає новий урожай, для якого необхідно звільнити місце в наших зерносховищах, експортувавши заблоковані там обсяги.
На останніх переговорах у Стамбулі ми відчули певний прогрес, який розраховуємо розвинути у повноцінну домовленість з гарантіями безпеки від міжнародної спільноти. Уже для всього світу очевидно, що від цих переговорів залежить глобальна продовольча безпека, а для мільйонів людей в країнах Африки та Азії це ще й питання життя та смерті. За підрахунками ООН, таких людей понад 400 мільйонів.
Спровокована росією продовольча криза – це ще один вимір війни України та всього цивілізованого світу з росією. Але ми неодмінно переможемо. Блокада портів створила величезні проблеми для України і світу, всупереч цьому ми продовжуємо свій спротив і розвиваємо альтернативні логістичні маршрути.
Відео відзняте силами Об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони півдня України. На ньому показана робота Морської охорони Держприкордонслужби у складі сил оборони із забезпечення контролю та безпеки функціонування каналу перевезень торговельними суднами агропродукції та, власне, проходження суднами гирла Бистре з річки Дунай до Чорного моря.
Вдячні Військово-Морським силам ЗС України, які на прохання Міністерства інфраструктури України долучились до організації перевезень агропродукції. Дякуємо силам оборони, які стоять не тільки на захисті України, але й обороняють весь світ від російського терору.
inshe.tv