ПолiтДумка

НБУ: Надруковані гривні тиснуть на обмінний курс

28 июня
12:37 2022

НБУ: Надруковані гривні тиснуть на обмінний курс

Фото: facebook.com/NationalBankOfUkraine

НБУ попереджає про наслідки роботи “друкарського верстата”

Фінансування бюджету за допомогою емісії гривні веде до неконтрольованого зростання інфляції та виснаження резервів.

Рада з питань фінансової стабільності України обговорила негативні наслідки для макроекономічної стабільності від надмірного монетарного фінансування дефіциту держбюджету, повідомляє прес-служба Національного банку.

“Такі наслідки найбільш наочно виявляються у впливі на валютний ринок. Випущені в обіг гривні потрапляють на валютний ринок, тиснуть на обмінний курс”, – йдеться у повідомленні.

Регулятор нагадує, що в умовах війни витрачає величезні кошти із резервів для задоволення попиту на валюту.

“Таке скорочення міжнародних резервів поки що не компенсується міжнародною допомогою. Якщо через емісійне фінансування бюджету міжнародні резерви НБУ вичерпаються, це створить загрозу значній девальвації валюти та стрімкого прискорення інфляції. Зі свого боку, це посилює ризики для фінансової стабільності”, – зазначає центробанк.

За даними НБУ, за п’ять місяців 2022 року дефіцит держбюджету був більшим, ніж у 2021 та 2020 роках. На сьогодні щомісячні фінансові потреби уряду оцінюються у близько 5 млрд доларів.

“З початку широкомасштабної агресії Росії проти України підтримка уряду з боку Національного банку стала переважаючою, проте вона не може бути альтернативою фінансуванню дефіциту бюджету з інших джерел, таких як залучення міжнародного та ринкового фінансування”, – йдеться у повідомленні.

А з 21 травня НБУ дозволив банкам не обмежувати свої курси з продажу готівкової валюти, а також зняв обмеження на курс, за яким банки списують із карток кошти у гривні для безготівкових розрахунків або зняття коштів із карток за кордоном.

korrespondent.net

Share

Статьи по теме

Последние новости

В ОП очікують запровадження повного ембарго на російське викопне паливо у Європі

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY