ПолiтДумка

Світову економіку чекають важкі часи: прогноз на 2023 рік

26 января
16:36 2023

Міжнародна ділова спільнота очікує складного 2023 року, відзначеного геополітичною напруженістю, високою інфляцією та енергетичною кризою, йдеться у глобальному економічному огляді Європалати.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters .

У звіті, заснованому на відповідях торгових і комерційних організацій, на частку яких припадає близько 70% світового економічного виробництва, геополітична напруженість і нестабільність позначені як головні проблеми світової економіки цього року.


“У короткостроковій перспективі ми перебуваємо у складній економічній ситуації”, – заявив агентству Reuters президент Європалати Люк Фріден.

Учасники зі Сполучених Штатів та Великобританії вважають, що зростання інфляції, спричинене різким зростанням цін на продукти харчування та енергоносії, є однією з головних проблем.

“Інфляція все ще надто висока”, – сказав Фріден, додавши, що протягом року мають бути покращення в основних точках – цінах на енергоносії та проблемах з ланцюжками поставок.

“Проблеми ланцюжка поставок не будуть вирішені відразу”, – сказав Фріден, враховуючи вплив пандемії COVID-19 і війни Росії проти України, додавши, що він очікує деяких покращень у другій половині 2023 року.

Енергетична безпека викликає особливе занепокоєння у Європейському Союзі. За його словами, хоча Європа багато чого досягла під час кризи, закуповуючи енергію скоординовано та інвестуючи більше у відновлювані джерела енергії, європейці можуть зробити більше разом.

“Європа продовжує перебувати у складній ситуації, сильного зростання немає”, – сказав він.

Глобальний економічний огляд Європалати за 2023 рік було проведено у листопаді та грудні 2022 року.

Європалата – це Асоціація європейських торгово-промислових палат. Асоціація є однією з найбільших організацій, яка представляє понад 20 млн підприємств у Європі через 45 членів (43 національні асоціації торгово-промислових палат та 2 транснаціональні організації) та європейську мережу з 1700 регіональних та місцевих палат. На підприємствах-членах зайнято понад 120 мільйонів людей.

Нагадаємо, глава Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва попередила про небезпеку нової холодної війни в економіці та розпаду на блоки, що змагаються.

inshe.tv

Share

Статьи по теме

Последние новости

Рішення про початок перемовин щодо вступу в ЄС стане гідною винагородою для українців — Шмигаль

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY