ПолiтДумка

ЄС та Україна живуть у новій енергетичній реальності – ДТЕК

23 июня
14:34 2022

ЄС та Україна живуть у новій енергетичній реальності - ДТЕК

Фото: пресс-служба ДТЭК

Україна має величезні можливості для розвитку відновлюваних джерел енергії, наголосив Тимченко

Геополітичний світовий порядок змінився 24 лютого, що стало кінцем європейської енергетичної наївності, заявив у Брюсселі голова ДТЕК.

Експорт електроенергії з України допоможе Європейському союзу позбутися енергетичної залежності від Росії. Про це заявив генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко у Брюсселі на форумі Power Summit 2022.

“Наразі найактуальніше питання – як позбутися залежності від російських енергоносіїв та відірватися від такого ненадійного партнера. Україна є частиною цього рішення”, – заявив глава ДТЕК.

Він наголосив, що Україна має величезні можливості для розвитку відновлюваних джерел енергії, яка могла б експортуватися до ЄС. Це повністю відповідає політиці ЄС щодо чистої енергії та декарбонізації.

“Геополітичний світовий порядок змінився 24 лютого, що стало кінцем європейської енергетичної наївності. Я вважаю, що тепер усі розуміють, що було помилкою вважати геополітику та енергетику різними сферами. ЄС, Україна – ми всі живемо у новій реальності”, – зазначив Тимченко.

Нагадаємо, 16 березня 2022 року Україна приєдналася до єдиної енергомережі країн ЄС. За оцінками експертів, у перспективі Україна може експортувати до ЄС до 7,7 ГВт електроенергії, що дозволить замістити до 20 млрд куб. м російського газу.

Наразі електроенергію в Європу експортує компанія ДТЕК Ріната Ахметова.

korrespondent.net

Share

Статьи по теме

Последние новости

Франція в ОБСЄ закликала світ підтримати Формулу миру Зеленського

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY