ПолiтДумка

За рік роботи ринку українці продали землі на сім мільярдів гривень

03 июля
12:43 2022

За рік роботи ринку українці продали землі на сім мільярдів гривень

Фото: Zoonar / picture alliance

Війна сповільнила роботу ринку землі

З 1 липня 2021 року в України було укладено 88 тисяч угод з продажу сільськогосподарських земель на сім мільярдів гривень. Вартість гектара зросла на 30 відсотків.

За перший рік роботи ринку сільськогосподарської землі укладено 88 тисяч угод купівлі-продажу ділянок на загальну суму сім мільярдів гривень, повідомило у п’ятницю, 1 липня, Міністерство аграрної політики та продовольства України

Загалом з 1 липня 2021 року, коли запрацював ринок землі в Україні, було відчужено понад 250 тисяч гектарів землі, укладено понад 105 тисяч правочинів. Окрім угод з купівлі-продажу землі, також укладались договори бартеру, дарування та довічного утримання.

Через російську агресію зірвано понад 50 тисяч угод купівлі-продажу землі, а землевласники недоотримали 4,2 мільярда гривень, повідомляє Мінагрополітики. Утім, навіть попри розпочате в лютому повномасштабне вторгнення РФ, українці все ж продали 3,5 тисячі сільськогосподарських ділянок, визнали у відомстві.

Середньозважена ціна за гектар станом на сьогодні – 37 900 гривень. За рік вона зросла на 30 відсотків, повідомив заступник міністра аграрної політики Маркіян Дмитрасевич.

Найбільше правочинів щодо відчуження ділянок уклали на Харківщині – понад 10 тисяч. Більше 7 тисяч угод укладено в Полтавській, Вінницькій, Сумській, Київській та Хмельницькій областях.

Як працює ринок землі

Купувати сільськогосподарську землю можуть тільки фізичні особи-громадяни України з обмеженням у 100 гектарів. З 1 січня 2024 року право купувати землю сільськогосподарського призначення отримають і юридичні особи, створені відповідно до українського законодавства і засновані громадянами України.

Закон про ринок землі забороняє купувати землю іноземцям. Питання продажу землі особам без українського громадянства та іноземцям вирішуватиметься на загальнонаціональному референдумі.

korrespondent.net

Share

Статьи по теме

Последние новости

Естонія з 18 серпня не впускатиме росіян із шенгенськими візами – є винятки

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY