ПолiтДумка

Адміністрація Байдена почне переносити акцент на зовнішню політику — експерт

Июнь 18
06:37 2021

У перші п’ять місяців своєї каденції на посту президента США Джо Байден був сконцентрований на проблемах всередині країни, тому що йому та його команді потрібно було детально в них розібратися. Тепер же адміністрація Байдена почне переносити акцент й на зовнішню політику.

Як передає Укрінформ, таку думку в ефірі телеканалу «Дом» висловив директор Центру міжнародних досліджень Володимир Дубовик.

«Те, що обіцяв виконати за перші п’ять місяців, він виконав. Дійсно, триває масова вакцинація, і прогрес в цьому дуже великий. Створено багато робочих місць, економіка виходить з важкого становища, Америка потихеньку відкривається — так, дуже обережно, але відкривається, після року з гаком такої важкої епідемії, пандемії», — перерахував Дубовик досягнення внутрішньої політики лідера США.

Читайте також: На Банковій прокоментували зустріч Байдена і Путіна

Пріоритет всередині країни в адміністрації Байдена залишиться. Але крім цього, на думку політолога, Байден і його оточення почнуть переносити акцент вже більше на зовнішню політику.

Як у внутрішньодержавних питаннях, так і на міжнародному рівні Байден намагається діяти за тими пунктами, які він анонсував у передвиборчій програмі.

«Програма дуже проста була у нього — що Америка повертається як лідер на світову арену, припиняється період непередбачуваності й імпульсивності Трампа», — в цілому охарактеризував Дубовик.

Також серед цілей — повернення до американських цінностей стосовно поваги до міждержавних блоків, альянсів, в яких США бере участь — таких як НАТО, ЄС.

Читайте також: Байден сумнівається у бажанні Китаю з’ясувати походження COVID-19

«До достатньої поваги до Європейського Союзу, в якому Трамп бачив тільки суперника, економічного опонента. Тепер Байден каже, що все-таки там наші друзі, там наші традиційні союзники, які живуть за тими ж принципами та нормами, що й ми. Швидше, нам потрібно бачити в них союзників, хоча, звичайно, якісь торгові суперечки можуть виникати», — уточнив політолог.

Крім цього, США при Байдені повертається до активної ролі у сфері боротьби за збереження навколишнього середовища, протистояння кліматичним змінам.

«Плюс спроба повернення до певної ролі стосовно країн, одна з яких — Північна Корея — вже має ядерну програму, а інша тільки думає про створення ядерної зброї — Іран. З Китаєм — один із найскладніших і найважливіших напрямів для Байдена, в якому він обіцяв, що буде якась суміш діалогу, співпраці в низці сфер, але й із протистоянням Китаю теж», — додав Дубовик.

Читайте також: Байден: Якщо Навальний помре у в’язниці, наслідки для Росії будуть руйнівними

Звичайно, змінюється і ставлення до пострадянських країн, зокрема до України та Росії. США активно підтримуватимуть Україну. При цьому Байден не приховує невдоволення агресивною поведінкою РФ стосовно України й втручанням у політику інших країн.

«У межах своїх обіцянок він і діє на цих двох важливих для нас напрямах: власне, один — український, а інший — російський. Він намагається не відходити від тієї програми, тих обіцянок, які звучали торік під час виборчої кампанії. Минуло всього кілька місяців його президентства, і ми вже бачимо, що є вже певна лінія і позиція», — сказав Дубовик.

Він додав, що адміністрація президента США Джо Байдена більш професійна, організована та відкрита, ніж попередня адміністрація Дональда Трампа. Це пояснюється відмінностями самих двох президентів.

Читайте також: США й Росія ініціюють діалог в питаннях стратегічної стабільності

Як повідомляв Укрінформ, у середу відбулася перша зустріч президентів США Джо Байдена й Росії Володимира Путіна, яка пройшла в Женеві за ініціативи глави Білого дому.

Байден підтвердив, що під час зустрічі з російським лідером Володимиром Путіним у Женеві було обговорене українське питання, і Сполучені Штати заявили про непохитну підтримку України на тлі агресії РФ.

Під час пресконференції Байден наголосив, що Штати мають «істотні» спроможності у кіберсфері та легко застосують їх у разі нових атак на інфраструктуру США.

Загалом американський лідер зазначив, що «зробив те, для чого прийшов».

Share

Статьи по теме

Последние новости

Как поддержать иммунитет при коронавирусе

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".