ПолiтДумка

Байден може порушити питання про українських політв’язнів перед Путіним — політолог

10 сентября
21:40 2021

Президент Джо Байден може порушити перед російським колегою Володимиром Путіним питання про звільнення українських політв’язнів, що сприяло б його вирішенню.

Таку думку в ефірі телеканалу «Дом» висловив директор українського Центру міжнародних досліджень, вчений-дослідник Володимир Дубовик, передає Укрінформ.

«Байден — людина досить пряма, іноді навіть різка. Він може порушити будь-яке питання. Його підхід до Путіна такий, що «ми не хочемо прямої конфронтації з Росією без приводу, але якщо Росія не змінюватиме свою поведінку, то ми будемо про це не з нею говорити». Тобто, діалог не просто заради діалогу, а діалог заради того, щоб спробувати підштовхнути Росію до зміни її поведінки. Зокрема, в питанні звільнення полонених», — зазначив політолог.

Він вважає, що формат Байден — Путін дозволить розв’язати питання звільнення незаконно утримуваних українців на окупованих територіях і в Росії.

«Якщо президент Байден в наступній бесіді з Путіним порушить це питання — це буде краще, ніж якщо просто якийсь чиновник буде про це говорити, навіть досить високопоставлений чиновник. Президент є президент», — наголосив Дубовик.

Він також зазначив, що у Держдепартаменті США переструктурували зону відповідальності для заступника держсекретаря, який буде відповідати за політику щодо країн пострадянського простору. Тепер Україна віднесена до групи країн Центральної та Східної Європи, і це є важливим сигналом.

Читайте також: Підтримка України залишається у переліку стратегічних інтересів США – Нуланд

За словами Дубовика, якщо у зоні відповідальності заступника помічника держекретаря США з питань Європи та Євразії Джорджа Кента були шість пострадянських країн, які формують групу «Східного партнерства» (Україна, Білорусь і Молдова, Вірменія, Азербайджан, Грузія), то у «портфоліо» новопризначеної відповідальної за країни Центральної та Східної Європи Робін Данніган будуть Україна, Білорусь, Молдова і три країни Центральної та Східної Європи: Польща, Угорщина, Чехія.

«Це цікаво, тому що Україну в Державному департаменті США перестають бачити як частину пострадянського простору, а починають бачити як частину Центральної та Східної Європи. У цьому сенсі досить цікава зміна», — акцентував політолог.

Він також зауважив, що Робін Данніган є досвідчений дипломатом у сфері енергетики. «І взагалі увагу до енергетичних проблем України ми помічаємо останнім часом. Це, напевно, не в останню чергу пов’язано з тим, що були підписані угоди між Берліном і Вашингтоном щодо «Північного потоку-2″, які нас безпосередньо зачіпають. Тому, напевно, така особлива увага до енергетики», — припустив політолог.

Як повідомлялося, Президент України Володимир Зеленський на зустрічі 1 вересня у Вашингтоні передав президентові США Джозефу Байдену список українських полонених на тимчасово окупованих територіях і в РФ.

Share

Статьи по теме

Последние новости

Маленький Пасат від Volkswagen здивував салоном з величезним екраном

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY