ПолiтДумка

Берлін і Рим підтримують розширення ЄС

28 сентября
20:11 2023

Російська війна проти України зробила нагальним завданням розширення та реформування ЄС.

Про це сказала глава МЗС ФРН Анналена Бербок на пресконференції після переговорів з міністром закордонних справ Італії Антоніо Таяні у Берліні, передає Укрінформ.

«Поворотний пункт, спричинений російською війною, означає поворотний пункт також і в питанні європейської інтеграції… Російська війна проти України показала, що розширення є геополітичною необхідністю», — сказала Бербок.

Першочерговим завданням вона вважає просування в питанні набуття членства в ЄС країнами Західних Балкан. За словами дипломата, треба переосмислити ЄС і надалі розвивати, щоб розширення та внутрішні реформи відбувалися паралельно. За це Німеччина і Італія як 2 з 6 держав-засновниць Євросоюзу несуть особливу відповідальність.

Таяні своєю чергою висловив переконання, що й Україна невдовзі стане членом ЄС. Він зауважив, що Італія і Німеччина прагнуть, щоб Україна була незалежною і вільною. Обидві країни підтримують Україну в питанні забезпечення енергією в зимовий період.

Читайте також: Війна в Україні стала фактором прискорення для розширення ЄС – Боррель

«Італія зробить усе можливе, щоб електромережа в Україні функціонувала та була дієвою», — сказав дипломат. Він також повідомив, що Італія візьме участь у відбудові одеського собору, пошкодженого росіянами.

Основною ж темою як переговорів дипломатів, так і пресконференції була нова міграційна криза та пошуки ЄС шляхів її вирішення. Бербок нагадала, що Німеччина дала прихисток понад мільйону українців.

Як повідомлялося, Берлін і Рим мають різні погляди на проблему подолання нелегальної міграції, що призвело останнім часом до певної напруженості у відносинах між ними. Зокрема, прем’єр-міністр Італії Джорджа Мелоні днями написала листа канцлеру ФРН Олафу Шольцу, де висловила обурення тим, що Берлін фінансує неурядові організації на морі, що, мовляв, заохочує перевізників нелегальних мігрантів.

Share

Статьи по теме

Последние новости

Експерти назвали найкращі смартфони для людей з середнім бюджетом

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY