ПолiтДумка

Берлін і Рим підтримують розширення ЄС

28 сентября
20:11 2023

Російська війна проти України зробила нагальним завданням розширення та реформування ЄС.

Про це сказала глава МЗС ФРН Анналена Бербок на пресконференції після переговорів з міністром закордонних справ Італії Антоніо Таяні у Берліні, передає Укрінформ.

«Поворотний пункт, спричинений російською війною, означає поворотний пункт також і в питанні європейської інтеграції… Російська війна проти України показала, що розширення є геополітичною необхідністю», — сказала Бербок.

Першочерговим завданням вона вважає просування в питанні набуття членства в ЄС країнами Західних Балкан. За словами дипломата, треба переосмислити ЄС і надалі розвивати, щоб розширення та внутрішні реформи відбувалися паралельно. За це Німеччина і Італія як 2 з 6 держав-засновниць Євросоюзу несуть особливу відповідальність.

Таяні своєю чергою висловив переконання, що й Україна невдовзі стане членом ЄС. Він зауважив, що Італія і Німеччина прагнуть, щоб Україна була незалежною і вільною. Обидві країни підтримують Україну в питанні забезпечення енергією в зимовий період.

Читайте також: Війна в Україні стала фактором прискорення для розширення ЄС – Боррель

«Італія зробить усе можливе, щоб електромережа в Україні функціонувала та була дієвою», — сказав дипломат. Він також повідомив, що Італія візьме участь у відбудові одеського собору, пошкодженого росіянами.

Основною ж темою як переговорів дипломатів, так і пресконференції була нова міграційна криза та пошуки ЄС шляхів її вирішення. Бербок нагадала, що Німеччина дала прихисток понад мільйону українців.

Як повідомлялося, Берлін і Рим мають різні погляди на проблему подолання нелегальної міграції, що призвело останнім часом до певної напруженості у відносинах між ними. Зокрема, прем’єр-міністр Італії Джорджа Мелоні днями написала листа канцлеру ФРН Олафу Шольцу, де висловила обурення тим, що Берлін фінансує неурядові організації на морі, що, мовляв, заохочує перевізників нелегальних мігрантів.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Найк выпустили крутой ролик к Олимпиаде в Париже и взбесили Дюранта: Его там нет

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!