Білорусь перетворюється на військову базу Росії – МЗС відповіло на слова Лукашенка про Україну
Олександр Лукашенко засвоїв шаблони російської пропагандистської риторики щодо загроз з боку країн Заходу та України і просторікує про примарні американські бази та табори бойовиків в Україні.
Про це в коментарі Укрінформу повідомив речник МЗС Олег Ніколенко.
“Вкотре стали свідками безпідставних інсинуацій на адресу України з боку Олександра Лукашенка. Очевидно, що Олександр Лукашенко вже повністю засвоїв шаблони російської пропагандистської риторики щодо загроз з боку країн Заходу та України зокрема. Він просторікує про примарні американські бази та табори бойовиків в Україні, паралельно перетворюючи сусідню нам Білорусь в суцільну військову базу Росії”, — зазначив Ніколенко.
Речник зауважив, що саме з боку Російської Федерації сьогодні йде основна загроза для України, Білорусі і дружнього нам білоруського народу.
“Зберегти суверенітет і незалежність Білорусі, а не перетворитися на придаток Росії — ось над чим варто насправді замислитися в Мінську”, — наголосив він.
Ніколенко підкреслив, що Україна ніколи не втручалася і не втручатиметься у справи сусідньої Білорусі. Україна також ніколи не створюватиме жодних загроз для безпеки білоруського народу.
Водночас Україна усіма силами і засобами далі захищатиме свою свободу, незалежність і вільний демократичний вибір українського народу на користь європейської та євроатлантичної інтеграції.
“Ми робимо це не проти когось, а виключно тому, що бачимо майбутнє України в об’єднаній родині вільних європейських народів, де цінність життя, людська гідність і демократичний вибір є непорушними. І таке ж майбутнє відповідає інтересам Білорусі”, — акцентував речник міністерства.
Як повідомлялося, у понеділок Лукашенко доповідав щодо ситуації на державному кордоні Білорусі.
Він заявив про відкриття нового фронту з нашого боку та зазначив, що українські прикордонники знаходять сховища зі зброєю біля кордонів з Білоруссю. Крім того, Лукашенко заявив про “стягнення натівських військ в Україну”, на що “треба реагувати”.
Фото: БЕЛТА