ПолiтДумка

Борг Януковича: Україна виклала свою позицію в британському суді

11 ноября
19:26 2021

Верховний Суд Сполученого Королівства заслухав останні пояснення України на підтримку позиції України про те, що єврооблігації на суму 3 млрд доларів США було випущено у 2013 році внаслідок примусу з боку Росії.

Як повідомляє Укрінформ, про це йдеться у заяві Міністерства фінансів.

«Під час слухання, яке сьогодні відбулося у Верховному Суді Сполученого Королівства, Україна скористалась можливістю ще раз представити свою правову позицію стосовно позову, поданого проти неї Росією у зв’язку з єврооблігаціями на суму 3 млрд доларів США», — йдеться у заяві.

Зазначається, що єврооблігації було випущено у грудні 2013 року у вигляді звичайного боргового інструменту, що обертається на біржі, однак 100% яких було викуплено Російською Федерацію, що свідчить про «надзвичайну винятковість ситуації».

Україна послідовно стверджувала, що внаслідок погроз, які луналі з боку Росії до випуску єврооблігацій, та актів як економічної, так і військової агресії з боку Росії, Україну було позбавлено права вибору. Внаслідок примусу, вчиненого Росією, Україна зрештою уклала угоди щодо випуску єврооблігацій.

«Відповідно, позиція України полягає у тому, що або випуск облігацій має бути визнаний судом недійсним з огляду на те, що його було здійснено внаслідок примусу, з дослідженням дій Росії у судовому порядку за повною процедурою у відкритому судовому розгляді, або справедливим буде зупинити судове провадження, якщо англійський суд вважатиме, що з процесуальних підстав суд не має можливості розглянути аргументи лінії захисту України», — сказано в документі.

Саме таку позицію заявив англійський апеляційний суд у своєму рішенні у вересні 2018 року, нагадали автори документа.

Очікується, що після завершення слухання сьогодні Верховний Суд Сполученого Королівства завершить роботу над підготовкою рішення та перейде до його винесення, додали у Мінфіні.

Як повідомляв Укрінформ, уряд Миколи Азарова отримав кредит на 3 млрд доларів у рамках домовленостей між президентом РФ Путіним і тодішнім президентом України Януковичем у грудні 2013 року. У 2015 році російська сторона вимагала повернути борг, не прийнявши пропозицію про його реструктуризацію. Українська влада відмовилася визнавати борг офіційним.

Share

Статьи по теме

Последние новости

росія перекинула в Калінінград винищувачі з гіперзвуковими «Кинджалами»

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY