Чи повинні діти в школах прибирати класи: юрист пояснив
У багатьох державних школах залишилася "радянська" практика прибирання класів учнями. Деякі батьки не проти того, щоб їхні діти прибирали після уроків, так як вважають, що таким чином діти навчаться стежити за порядком і поважати працю інших. Але є і ті, хто категорично проти, щоб їх чадо мило шваброю клас.
Юристи пояснюють, що якщо керівництво школи або вчителя наполягають на тому, щоб діти прибирали, батькам варто написати заяву про відмову, так як в законі примусова праця заборонена (стаття 43 КУ). Дитина може прибирати в школі тільки за власним бажанням і за згодою батьків.
Під час навчання діти можуть бути залучені до роботи, пов'язаної з навчальним процесом. Прибирання класів або території школи не передбачено навчальним планом. За словами юриста, школи повинні прибирати не діти, а технічні співробітники. Згідно з нормами, на кожні 500 кв. м площі школи, що прибирається, повинен бути один прибиральник. У пункті 5 ст. 53 Закону України "Про освіту" наголошується: "Залучення отримувачів освіти під час освітнього процесу до виконання робіт або до участі в заходах, не пов'язаних з реалізацією освітньої програми, забороняється, крім випадків, передбачених рішенням Кабінету Міністрів України".
Раніше повідомлялося, що з 14 вересня Київ перейшов в "помаранчеву" карантинну зону, через що школи в столиці запрацювали в новому режимі.