ПолiтДумка

Чи є підстави святкувати День знань цього року?

05 ноября
17:51 2012

Анастасія Сонячна
За декілька місяців до початку навчального року система загальної середньої освіти зазнала значних, навіть радикальних змін.  Не встигли й оком кліпнути, як Україна повернулася від 12-ти річної системи загальної середньої освіти до 11-річної. Здавалось би, такі серйозні зміни в одній із ключових сфер суспільного життя потребують тривалої підготовки, але, як показали міністерські реалії, на це достатньо й декількох місяців.

Першого вересня традиційно святкується День Знань. Цього року у школярів, їх батьків та освітян бажання святкувати немає.

За декілька місяців до початку навчального року система загальної середньої освіти зазнала значних, навіть радикальних змін. Не встигло суспільство оговтатись від запровадження зовнішнього незалежного оцінювання якості знань учнів та нових правил вступної кампанії до вищих навчальних закладів, як Міністерство освіти і науки України знову взялося невідкладно і кардинально реформувати освітню галузь.

Темпам роботи Міністерства позаздрив би і Стаханов. Не встигли й оком кліпнути, як Україна повернулася від 12-ти річної системи загальної середньої освіти до 11-річної. Здавалось би, такі серйозні зміни в одній із ключових сфер суспільного життя потребують тривалої підготовки, але, як показали міністерські реалії, на це достатньо й декількох місяців.

Робилося все поспіхом, без належного громадського обговорення, без законного рішення профільного Комітету. А станом на перше вересня виявилось, що саме Міністерство не було готовим до переходу на 11-річну освіту – відсутність нових навчальних програм, науково-методичних матеріалів для вчителів, підручників.

Що вже й казати про десятикласників, які в цьому році не мають жодного підручника. За повідомленням МОНу електронні версії перших розділів підручників для 10 класу розміщенні в Інтернеті. А як бути тим у кого Інтернету немає, чи школам у сільській місцевості? Та й взагалі як складати річні навчальні плани?

Також, Міністерство повідомило, що планується друк більш ніж 11 млн. примірників навчальної літератури і на це в Державному бюджеті України на 2010 рік передбачено 198,6 млн. грн. Особливо активно ведеться робота над підручниками з історії. Було вирішено вже в цьому році оновити посібники з історії України для п’ятикласників, внісши змістові правки, а на черзі новітня історія для 11 класу.

Як би історики не застерігали, що історія справа не для політиків, в нашій країні під гаслами «очищення історії від зайвої політизації» підручники для школярів переписуються. В нових посібниках для п»ятого класу вилучена Помаранчева революція, повернено термін «Велика Вітчизняна війна», виправлено «штучний голодомор» на просто «голодомор» і багато чого іншого. Пан Міністр освіти навесні цього року заявив про написання спільного з Росією посібника з історії для вчителів, а ось вже й підручники переписуються з очевидними преференціями, гляди і в Україні визнають Сталіна «ефективним менеджером».

Те, з якою швидкістю і легкістю Міністерство може перевернути з ніг на голову українську освітню систему, не може не насторожувати. Якщо «неможливе стає можливим», то де гарантія того, що на змучених освітян, школярів і їх батьків не чекають найближчим часом нові реформи? Мимоволі згадується передвиборча програма Президента Віктора Януковича, в якій він обіцяв повернення до 10-річки…

Масла у вогонь підливають ще й ціни на шкільні товари необхідні до навчального року. Цього літа відправити першокласника до школи коштує декілька тисяч і торговці шкільними товарами не втрачають можливості повиймати з батьківських кишень останнє. Але найгірше, що ціна ця не за якість, оскільки за даними «Укрметртестстандарт» стандартам відповідає лише 12% шкільної продукції, яка сьогодні пропонується на полицях столичних магазинів. Можливо Міністерству варто було б звернути увагу і на ці буденні реалії?

Останнє оновлення ( Середа, 01 вересня 2010, 20:00 )


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Єрмак і Сіярто домовилися про двосторонню зустріч наступного тижня

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!