Чоловікам і жінкам в Україні хочуть зрівняти пенсії: в Мінсоцполітики знайшли спосіб
В Україні чоловіки отримують вищі зарплати і, відповідно, пенсії у них потім теж вище. Ліквідувати нерівність між пенсіями чоловіків і жінок в Україні допоможе накопичувальна пенсійна система. Так вважає міністр соціальної політики Марина Лазебна.
У прес-службі Мінсоцполітики повідомили, що на сьогоднішній день чоловіки-пенсіонери в Україні отримують в середньому в 1,5 рази вище виплати, ніж жінки. Перебуваючи в декреті і відпустці по догляду за дитиною, трудовий стаж жінки автоматично зменшується, тоді як у чоловіків він може бути безперервним. Якщо у жінки двоє і більше дітей, то її стажу до 60 років не буде навіть вистачати на мінімальну пенсію. У нашій країні жінки в соціальному плані виявляються абсолютно незахищеними.
Щоб вирішити цю проблему, в Мінсоцполітики пропонують надати право жінкам брати участь в програмі накопичувальних пенсій. Таким чином, у них буде можливість отримувати на старості років ту суму виплат, яку вони заслуговують. З квітня 2021 року пенсійний вік українок підвищиться з 59,5 до 60 років. Таким чином, щоб вийти на пенсію, українським жінкам доведеться працювати на півроку більше.
Вимоги щодо стажу для українських громадян щорічно будуть підвищуватися як для чоловіків, так і для жінок. У 2021 року це буде 28 офіційно відпрацьованих років, а у 2022-му — вже 29 років. Таким чином мінімальний стаж збільшиться до 35 офіційно відпрацьованих років.
Раніше в Мінсоцполітики розповіли, як в Україні будуть функціонувати накопичувальні пенсії, і які внески щомісяця доведеться платити українцям.