ПолiтДумка

До окупованих територій можна застосовувати досвід Британії в Північній Ірландії — Пристайко

16 октября
04:52 2021

Україна може застосовувати щодо ОРДЛО та Криму досвід Великої Британії з реінтеграції Північної Ірландії після тривалого збройного конфлікту.

Як передає Укрінформ, про це в інтерв’ю телеканалу «Дом» розповів посол України у Великій Британії Вадим Пристайко.

За його словами, Україна може частково використати досвід Великої Британії, адже у випадку з нашими окупованими територіями немає релігійних розбіжностей, як це було в Північній Ірландії.

«Попри успіх реінтеграції Північної Ірландії, цей процес ще не завершений. І після того, як Британія вийшла з ЄС, ситуація ускладнилася… Разом із тим є деякі речі, які можна застосовувати. Але Велика Британія — це фактично федеральне Об’єднане Королівство, а Україна — унітарна держава. Якийсь досвід цікавий, але не весь», — зауважив Пристайко.

Читайте також: Україна придбає у Британії бойові кораблі та ракетне озброєння – посол

Він також заявив, що у випадку з ОРДЛО, Мінські домовленості вже не приносять результату. Вони були заплановані на рік, а за наступні сім років політична ситуація змінилася. «Так, це був важливий етап зупинки агресії. Але вже потрібно перейти на наступний етап. І ми не повинні залишатися жертвою політичного рекету, коли нам нав’язують рішення, яке очевидно нам не підходить, і цим рішенням нас шантажують роками», — пояснив дипломат.

Етнополітичний конфлікт тривав у Північній Ірландії з 1960-х років до 1998 року. Його спричинили розбіжності щодо статусу регіону між центральною владою в Лондоні та місцевими республіканськими національними організаціями. Зокрема, велику роль у конфлікті грав релігійний чинник, адже ірландці здебільшого католики, а англійці — протестанти.

У ході протистояння з обох сторін загинули 3524 особи, з них 1857 — цивільні.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Эксперт: Уверен, что Бельгия и Украина выйдут из группы

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!